לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אם אתם שוקלים לרכוש אופניים חשמליות, ההשוואה המתבקשת המיידית שלבטח עלתה בראשכם היא ההשוואה לקטנוע. בני המקרים מדובר על כלי רכב ממונע, דו גלגלי, בעל יתרונות דומים ובעל חסרונות דומים, ולכן אתם מתקשים לקבל החלטה חד משמעית בעניין. ובכן, כדי להשוות את שני כלי הרכב, מומלץ להגדיר תחילה את מטרת כלי הרכב ואופן ההתניידות הצפויה באמצעותו. במידה והשימוש המרכזי בכלי הרכב הוא נסיעה והתניידות בתוך עיר קטנה ומישורית כמו תל אביב, גבעתיים, רמת גן, חולון או בת ים, אין ספק שהאופציה של אופניים חשמליות הופכת להיות האופציה האטרקטיבית, בעוד שאם השימוש צפוי לכלול גם נסיעות ארוכות טווח יחסית, קטנוע הוא כלי התחבורה המועדף.

עלויות, חובות וחוקים החלים על כל סוג כלי רכב

בכל מקרה גבולי בו אני כלי הרכב יכלים לספק לכם מענה טוב על הצרכים, כדאי לקחת את השיקולים הבאים בחשבון: אופניים חשמליים אינם דורשים רישוי רכב, ואינם דורשים רישיון נהיגה מיוחד, קטנוע דורש את שניהם. אופניים חשמליים עושים שימוש באנרגיית חשמל זולה במיוחד שעלותה הכוללת צפויה להסתכם במספר עשרות שקלים בחודש, בעוד שקטנוע עושה שימוש בדלק יקר ועלות האנרגיה שלו עלולה להגיע למאות שקלים בחודש. בנוסף לכך, אופניים חשמליים אינם דורשים ביטוח רכב, אגרת רישוי או טסט, בעוד קטנוע דורש את כל השלושה. בסך הכל, אופניים המונעים באמצעות מנוע חשמלי הוא כלי התחבורה הממונע הזול ביותר שניתן למצוא היום, ואשר יכול לספק מענה תחבורתי ראוי באין ספור מקרים של התניידות יום יומית בתוך ישוב או עיר.

בראש ובראשונה, בחירה על פי מטרה

אחרי שאמרנו את כל זה, אין ספק שאופניים המונעים באמצעות מנוע חשמלי הוא פתרון אידיאלי עבור אנשים רבים המנהלים את מרבית זמנם בתוך עיר קטנה ומישורית, בעוד שקטנוע מאפשר גמישות רבה יותר וחופש רב יותר בנסיעות ארוכות טווח. הבחירה בין שתי האפשרויות צריכה לשלב את עניין המטרה שלשמה אתם זקוקים לכלי הרכב, ואת עניין העלויות והחובות החלים עליכם כנהגים ברכב ממונע, כשהשיקול של מענה ראוי למטרה הנדרשת הוא בהחלט השיקול המרכזי במשוואה.


מאמרים | קישורים | שת"פ