לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


כמעט כל אחד מאיתנו נתקל בשלב כזה או אחר בתופעה של מזיקים וחרקים המשתלטים על הבית. בין אם מדובר בנמלים, בג'וקים או בעכברים החוויה היא תמיד לא נעימה. מהסיבה הזאת כדאי להשקיע מראש בהדברה איכותית ומקצועית שתמנע את הופעתם של האורחים הלא רצויים הללו. יש סוגים שונים של הדברה וכן חברות הדברה רבות המציעות את שירותיהן. לפני שבוחרים אחת 'כדאי לבדוק היטב מה כל אחת מהן מציעה ולהחליט איזו היא המתאימה ביותר עבורכם.

 כדאי לבדוק מראש כמה שנות אחריות מציעה חברת ההדברה שאתם מתעניינים בה, במובן הזה הדברה היא כמו תעודת ביטוח לדירה שלכם ואם המזיקים יחזרו תתחייב חברת ההדברה לבוא לטפל בבעיה, במידה והיא לא מונעת אותה לגמרי בפעם הראשונה. כמו שברור שכאשר אתם קונים רכב יש לרכוש ביטוח רכב ובמיוחד ביטוח חובה חשוב להזמין הדברה לדירה. כשם שמקפידים על מניעת ופתרון בעיות בכל תחום אחר' גם בתחום החרקים והמזיקים תמיד כדאי לעשות זאת.

סוגי הדברה
חברות שונות מציעות סוגים שונים של הדברה, קיימת הדברה רגילה בעזרת כימיקלים, הדברה אקולוגית-אורגנית, אשר משתמשת בחומרים טבעיים כמו שמן צמחים טבעי והנה בטיחותית יותר לשימוש, הדברה ביולוגית ,אלקטרונית עבור למשל הדברת עטלפים ועוד. בתוך הסוגים השונים ניתן למצוא הדברה בתרסיס והדברה בג'ל. בנוסף, קיימות הדברות מיוחדות לטרמיטים, נמלים, עכברים וחולדות. רבות מחברות ההדברה מציעות גם שירותים נוספים כגון הרחקת יונים, כנימות, חשופיות ועוד.

איך בוחרים חברת הדברה?
לפני שבוחרים מדביר כדאי לבדוק מראש אלו הן החברות המקצועיות ביותר בשוק ולקבלת המלצות מחברים ומכרים או להיעזר באתר אינטרנט לדירוג בעלי מקצוע. הדברה מקצועית היא חשובה ביותר כיוון שהחומרים הכימיים בהם משתמשים מדבירים מסוימים עלולים להיות מסוכנים, בעיקר לילדים קטנים וגם לבעלי חיים. בהקשר הזה תמיד מומלץ ללכת על אופציה של הדברה אורגנית או אקולוגית שמזיקה הרבה פחות.

מה כדאי לבדוק לפני שמזמינים הדברה?
לפני שאתם מזמינים מדביר דרך חברה בררו אתו כמה זמן ייקח התהליך, איך מומלץ לאוורר את הבית לאחר הדברה, כמה שנות אחריות הוא מציע, מה בדיוק מכילים החומרים בהם הוא הולך להשתמש ונגד אילו חרקים מכוונת ההדברה. כמובן שתמיד כדאי לפנות לחברת הדברה קרובה למקום מגוריכם על מנת שלא ייגבה מכם תוספת תשלום עבור נסיעות. קיימות חברות רבות העוסקות בהדברה אך לא כולם הגונות וישרות באותה המידה. חשוב להיזהר מחברות שפועלות באופן לא מקצועי ומרססות בעזרת תכשירי ריסוס שניתן לקנות בחנות.

גם בתחום התשלום כדאי לעשות סקר שוק, מחיר ההדברה משתנה בהתאם לגודל הבית אבל יש חברות שמציעות מחירים טובים יותר מאחרות. בכל מקרה, תמיד כדאי להתמקד באיכות העבודה של המדבירים על פני התשלום, כיוון שעדיף להשקיע מעט יותר עבור מדביר מקצועי שיטפל בבעיה אחת ולתמיד מאשר לחסוך קצת כסף אבל להתעסק שוב ושוב באותה בעיה.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ