לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


איכות הסביבה תקנים והדברה

המודעות לנושא של איכות הסביבה הולכת וגוברת. עד לא מזמן רק מעטים גילו עניין ומעורבות בנזק שאנו גורמים לסביבתנו בתהליכי פיתוח, צריכה ותיעוש. אך כיום מדינות, ממשלות ואנשים פרטיים מגלים דאגה הולכת וגוברת מן הזיהום הסביבתי ומחפשים אחר דרכים שיאפשרו לנו לדבוק באיכות חיים גבוהה תוך צמצום הנזק שנגרם לסביבה. המאמצים הללו נושאים עד כה הצלחה חלקית והמחויבות של ממשלות אינה מלאה, מכיוון שלהקפדה על איכות הסביבה נלווה תג מחיר כלכלי שהמדינות השונות ברחבי העולם מתקשות לעמוד בו.

מובן שנוצרה התקדמות רבה שנובעת מהקצאת משרד ממשלתי לאיכות הסביבה וגיבוש תקן איכות הסביבה ואכיפתו. ולמרות זאת, המצב רחוק מלהשביע רצון. הנושאים שמטרידים את הציבור הם רבים ושונים, כאשר חלקם מטרידים במבט לטווח הארוך – כמו שינויי האקלים. מנגד ניתן למצוא את הנזק שנגרם לסביבת חיינו המידית כאן ועכשיו מתהליכים כמו פליטת גזים רעילים ממפעלים וכלי רכב, הדברה רעילה של מזיקים ותוצרי חקלאות ועוד ועוד. אנשים פרטיים רבים אינם ממתינים לתקנים ולחוקים ומנסים לעשות את שלהם כדי לחיות בצורה נקייה יותר ולהקטין את הזיהום בסביבתם המידית.

הדברה אקולוגית

אחרת הדרכים שבה אנחנו יכולים להימנע מרעלים היא לברר על החשיפה שלנו להדברה. אנו נחשפים לחומרי הדברה רעילים בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא חשיפה ישירה כאשר מזיקים שונים מודברים בביתנו או בקרבתו המיידית. הדרך השנייה היא חשיפה עקיפה כאשר אנחנו צורכים תוצרי מזון אשר רוססו בחומרים מזיקים שונים. אם כך, המטרה הפרטית שלנו יכולה להיות הימנעות קפדנית ככל האפשר משני סוגי החשיפה ופניה להדברה אקולוגית אשר מכונה גם במילים 'הדברה ירוקה' או 'הדברה אורגנית'. מדובר בשורה של פתרונות הדברה שהמכנה המשותף של כולם הוא המאמץ להימנע מחומרים שרעילים לאדם ומתפרקים לאט.

חיים ירוקים

בנוסף, ישנם אנשים שבוחרים בחיים ירוקים כדי להקטין את טביעת כף הרגל האקולוגית שלהם. המונח טביעת כף רגל אקולוגית מתייחס לנזק הסביבתי שכל אחד מאתנו ישאיר אחריו. ככל שתחיו חיים ירוקים יותר הטביעה תהיה קטנה יותר. כדי לחיות חיים כאלה יש להימנע ככל האפשר מצריכה מופרזת ולצרוך ירקות ופירות בעונתם. תחום נוסף שכדאי להתרחק ממנו: מזון מן החי ובמיוחד בשר אדום אשר ייצורו גורם לנזק סביבתי גדול. העדפה של תחבורה ציבורית והקפדה על מיחזור תורמים אף הם לחיים ירוקים.

אנשים פרטיים וממשלות, חברות תעשייתיות וארגונים חברתיים – כולם צריכים להגביר מודעות ולשלב ידיים כדי שנוכל למסור לילדינו עולם נקי וטוב יותר. דבר זה ניתן לעשות על ידי אכיפת תקן איכות הסביבה ויישום ההמלצות השונות אותן סיפקנו במאמר זה.

בהצלחה.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ