לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אחת הקניות המשמעותיות ביותר בעיצוב מטבח חדש או שדרוג מטבח קיים היא שיש למטבח מה שהופך את הקניה הזו לכה החשובה היא שמצד אחד מדובר בהשקעה של כסף רב יחסית על מוצר שעתיד לשרת אותנו זמן רב ועל כן זקוק לתכונות מסוימות כמו למשל עמידות לאורך זמן. מעבר לכך כיום ישנה גם מודעות גבוהה מאוד לאלמנטים עיצוביים שונים ובמיוחד בעידן בו המטבח כבר לא מוסתר בחר אלא מוצג לראווה כחלק אינטגרלי והמשכי של סלון הבית. כתוצאה מכך אנו עדים לעניין גובר והולך בסוגים השונים של שיש למטבח הכנו עבורכם סקירה קצרה של החומרים השונים המשמשים למטרה זו תוך ציון היתרונות והחסרונות של כל חומר.
1.      אבן קיסר – היא מוצר סינתטי שפותח במיוחד כדי לשמש כמשטח עבודה במטבחים. כתוצאה מכך ניתן לעצב אותו בדיוק רב לצורה המבוקשת. בנוסף לכך מחירו אינו מהגבוהים בשוק ובהחלט מהווה תמורה טובה לכסף. אבן קיסר  הינה עמידה מאוד ודוחה כתמים. החיסרון העיקרי שלה הוא בעובדה שלא ניתן להניח עליו סירים חמים.
2.      שיש חברוני – כאן מדובר בשיש טבעי הנחשב לחזק מאוד ובעל עמידות לאורך שנים. הוא נחשב לשיש זול ולכן מוצא את דרכו למטבחים רבים. עם זאת הוא צובר כתמים יותר מאשר אבן קיסר ואף נזקק לליטוש אחת לכמה שנים.
3.      שיש גרניט – שיש יפהפה בעל טקסטורה חד פעמית (כל יחידה שונה וייחודית) ולכן מעניק ייחודיות למטבח בו הוא מוצב. החסרונות שלו הם שהוא אינו חלק ולכן עלול לצבור חיידקים בנקבוביות. כמו כן הוא פחות עמיד מסוגי שיש אחרים וזה לא נדיר שהוא נשבר לעיתים אחרי שנים רבות של שימוש.
4.      שיש קוריאן – כאן מדובר בשיש חזק ביותר ועמיד והוא גם חלק מאוד מה שמונע הצטברות של חיידקים והופך אותו לקל יחסית לניקיון. עם זאת הוא אינו דוחה כתמים והוא יקר מאוד כך שהעלות הראשונית שלו גבוהה.
אלה הם 4 מסוגי השיש הנפוצים ביותר בארץ. תוך בחינה של השימוש המיועד של השיש שלכם תוכלו לבחור את המתאים ביותר מקרב הדוגמאות שהבאנו לכם. שיהיה לכולנו בהצלחה.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ