לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 לא כל אחד יכול לעסוק עם הדברה. לשם כך חייבים ללמוד בקורס מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה, על מנת לדעת לעבוד עם רעלים שונים ומסוכנים. יש כמה רעלים ושיטות עבודה שאנו לא נוכל לבצע בכוחות עצמנו וכדאי כי נזמין חברת הדברה מקצועית שתבצע לנו את ההדברה ותיתן לנו גם תעודת אחריות לשנה. חוץ מרעלים יש שיטות שונות להדברת מכרסמים, הרחקת יונים וגם הדברה אלקטרונית שאינה כרוכה בחומרי הדברה שונים. ההדברה הזאת היא יעילה רק לכמה סוגם של מזיקים.
 

כיצד מתבצעת הדברה במקומות ציבוריים?


יש מקומות ציבוריים כמו מסעדות ובתי מלון, שההיגיינה היא חשובה מאוד במקומות אלה. הדברה חייבת להתבצע שם, כי מקומות אלה עוסקים לרוב עם מזון. אם יגיע מפקח משרד הבריאות לבדוק את המקום, וימצא כי יש שם מזיקים, המקום ייסגר לתקופה מסוימת ויסב נזק לבעל העסק. הדברה בבתי מלון ומסעדות נעשית לפחות פעמיים בשנה, ההדברה היא כמובן הדברה ירוקה, כי אחרי הכול מדובר פה במזון ובהרבה אנשים הפוקדים מקומות אלו. בדרך כלל, בתי מלון ומסעדות, משתמשים בחברות הדברה המתמחות בהדברה של שטחים ציבוריים גדולים. חברות אלה, מודעות לכמות של חומרי ההדברה. גם בבתים הפרטיים מבצעים היום הדברה ירוקה, ובגלל שהיא שומרת אל איכות הסביבה והיא אינה רעילה, אין צורך לבצע פינוי דירה כשמרססים.
 

מדוע היום ההדברה היא חובה בכל בית?


במיוחד בבתים הפרטיים כשיש לנו חיות מחמד, ישנם מזיקים המסוכנים לבני האדם ובמיוחד לילדים, הכוונה היא לקרציות. אדם שנעקץ מקרציות עלול למות ממחלה הנקראת קדחת הבהרות. יש להקפיד על ריסוס באמצעות חברת הדברה מקצועית המתמחה בהדברת קרציות. הריסוס ייעשה בחצר ובמקום מרבצם של חיות המחמד. יש לחזור על הריסוס כל שנה כי הקרציות מטילות ביצים וכשהריסוס מתנדף עם הזמן, הן ישמחו לשוב ולהציק לחיית המחמד וגם לנו, הן פשוט יגיעו לחפש את המזון שלהם שהוא בעצם דם. יש לשמור על חיית המחמד ולטפל בה פעם בכמה חודשים באמצעות אמפולה מיוחדת החודרת לעור הכלב או החתול ולדמו. יש גם לשים לחיות מחמד רצועות מיוחדות המונעות מקרציות להגיח לחיית המחמד.


מאמרים | קישורים | שת"פ