לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה אקולוגית היא הגדרה כללית שמתחתיה מצויים סוגים שונים של דרכי הדברה, כאשר מה שמשותף לכולם הוא הנקודה על פיה לא משתמשים בחומרים כימיים אשר גורמים נזקים לסביבה, הן לסביבה הקרובה: אנשים שמצויים בקירבת המקום שעובר את ההדברה - בני אדם ובעיקר תינוקות וילדים, נשים בהריון, קשישים, חיות מחמד ועוד, אשר שואפים את החומר המתנדף באוויר, והן לסביבה הרחוקה: הקרקע אליה מחלחלים החומרים המומסים, ומי התהום.

הדברה אקולוגית באמצעים אלקטרונים

אחת האפשרויות להימנע משימוש בחומרים אלה היא ההדברה האלקטרונית, הדברה אשר עושה שימוש במכשירים שונים, חלקם כאלה המפיקים והמשדרים גלי קול אלקטרומגנטים ואחרים המשתמשים בגופי תאורה, ואלה מרחיקים את המזיקים. במהלך ההדברה מציבים את המכשירים האלקטרונים המתאימים לסוג המזיקים אותם רוצים להרחיק.

סוגים של הדברה אקולוגית אלקטרונית

×      מכשירים בטכנולוגיה אלקטרו מגנטית – מתאימים ביותר להרחקת נמלים, אשר התיקשורת ביניהם, המבוססת על שדות אלטרומגנטית משתבשת.
×      מכשירים מפיקי ויברציות – מתאימים להרחקת מיני מכרסמים, כמו חולדות ועכברים. הוויברציות גורמות להם לחפש סביבת מגורים חדשה.
×      גופי תאורה – יעילים במיוחד להרחקת יונים אשר מסתנוורות מהאור.
×      מכשירי אולטרא סאונד – מכשירים היעילים בהרחקת ג'וקים ומכרסמים.

היתרונות של הדברה אקולוגית אלקטרונית

×      בריאה - אינה מזיקה לבני האדם ולחיות המחמד שלהם, ואינה טורדת את מנוחתם.
×      לא אכזרית - אין הרג של המזיקים מהם מבקשים להיפטר, אלא רק הרחקתם. שיטה זו מתאימה לאנשים אשר נרתעים מסיבות אידיאולוגיות מהריגה של כל ייצור חי באשר הוא. בנוסף, מכיוון שלא הורגים את המזיקים, לא פוגעים באיזון האקולוגי של הטבע בסביבה.
×      יעילה - הדברה יעילה ביותר משום שהחומר לא מתנדף.
החסרונות של הדברה אלקטרונית
×      מערכת ההדברה יקרה באופן יחסי. לכן, לעיתים כדאי לשלב אותה עם מערכת הדברה אחרת, להגברת האפקטיביות והוזלת ההדברה.
×      קשה לאתר מכשיר אשר נפגם ויצא משימוש, לכן, במקום לבדוק את המערכת לעיתים קרובות, עדיף לפזר כמות גדולה יותר שלהם שיוצרים גיבוי למקרים של תקלות וקלקול במכשירים.
×      בשטחים מתים יכולים להיווצר שטחים מתים אליהם לא מגיעים הקולות.


מאמרים | קישורים | שת"פ