לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 הדברה אקולוגית הדרך הטבעית
בשנים האחרונות חווינו קפיצה תודעתית מרשימה ביחסנו אל כדור הארץ, במודעות שלנו לאקולוגיה, לאיזון העדין שבו אנו חיים ולמשקל החורג שהמין האנושי מטיל על משאביו הטבעיים של כדור הארץ. אנו מנסים היום לחולל שינוי בהרגלי השימוש שלנו בטבע ובמשאביו התכלים וזאת כדי לשמר עולם טוב ובריא לדור העתיד. חלק ממגמה זו הוא המעבר מהדברה כימית תעשיתית ומלכותית להדברה טבעית, הדברה אקולוגית וירוקה שלא מסכנת אותנו ולא מרעילה את משאבי עולמנו. לחזור ולבחור בהדברה אקולוגית זה לחזור ולבחור בדרכים החכמות בהם הדבירו לפני המהפכה התעשייתית אבל עם הכלים ותובנות של מהפכה זאת. הדברה אקולוגית אינה אך ורק פתרון טרנדי והרמוני אלא גם פתרון הגיוני ובטיחותי להווה שלנו.
 
החסרונות שבהדברה כימית
הדברה כימית היא הדברה מזיקה שפוגעת לא רק במטרה אלא פוגעת פגיעה היקפית בכול מערך החי בגינתנו ובטבע. בהפקת תוצרי ההדברה הכימית התעשיה משתמשת בחומרים כימיים שבסופו של דבר מחלחלים אל מי התהום ומזהמים אותם. הדברה כימית פוגעת גם בחיות אחרות ואף מסכנות אותנו ואת ילדנו במקומות שאינם מאווררים דיו, אנו מסתכנים בפגיעה בריאות במערכת העצבים ובעינים ובפגיעה סביבתית, לכן מומלץ לבחור בפתרון שלהדברה אקולוגית.
 
הדברה אקולוגית מבלי לפגוע בסביבה
הדברה אקולוגית אינה פוגעת בסביבה וזאת משום שתוצריה אורגנים ומתפרקים ומתמחזרים בקלות בסביבה. הם אינם רעילים לאדם ואינם מסכנים בעלי חיים וצמחייה בסביבה. הדברה אקולוגית מציעה פתרונות ספציפים למזיקים בלבד מבלי לסכן ילדים, חיות מחמד ומיני צמחים אחרים. הדברה אקולוגיתעוסקת גם במניעה של חדירת המזיקים וזאת באמצעות חיסום חריצים ופתחים לא חיונים בבית וחישוף הגינה מפסולת. ישנן מספר חברות שמתמחות בענף זה של הדברה טבעית אך על פי רוב כול חברת הדברה מציעה טיפול זה, כדאי לשאול את שם החומר אותו החברה מציעה לטיפול בבעיתכם ובדיקה אודות החומר באינטרנט.
 
שימוש ביתי
הדברה אקולוגית אפשר להתחיל כבר בבית. להתעדכן בחומר הנכון כנגד המזיק הספציפי באתרים מתמחים באינטרנט, בין החומרים הביתים יש את הדפנה נגד חרקים, חומץ נגד מקקים ויתושים, לבנדר נגד עש ועוד, כדאי להתעדכן באופן הכנת החומר והשימוש בו ולבצע ´´פיילוט´´ שאולי ימנע את הצורך בפנייה לאנשי מקצוע.


מאמרים | קישורים | שת"פ