לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


החומרים שבשימוש הדברה אקולוגית הם לרוב חומרים טבעיים המופקים מצמחים, ולעיתים מופקים באופן סינתטי. בכל מקרה, פעולתם על החרקים דומה יותר לפעולות מניעה מאשר לפעולות אקטיביות של הרג. לדוגמה - אחד החומרים, כאשר הוא בא במגע עם החרק, הוא גורם לו לתחושת דחיה ומונע ממנו לאכול את הצמח עליו הוא יושב. החרק מתרחק וכך ניצל הצמח. להלן מס' חומרים בשימוש הדברה אקולוגית –
שמן הנים (100% טהור)

זהו חומר הדברה אורגני המופק מעץ הנים באופן טבעי. מצוין  נגד חרקים, קרדיות מסוגים שונים, ופטריות. לחומר השפעה מרתיעה על החרקים מלאכול את הצמחייה עליה הם חיים, אך אינו הורג אותם. ואם בכל זאת הספיקו לאכול מעט, שמן הנים משבש את מערכות העיכול והרבייה שלהם. שימושי להדברה המגנה על צמחיה הנמצאת בגינות ירק ופרחים, גינות נוי, חממות, מטעים וגידולי שדה. לקבלת תוצאה יעילה – יש להשקות את הצמחים בחומר, או לרסס אותו עליהם.

תרכיז שום נוזלי -
גם החומר האורגני הזה עובד על עיקרון של דחיית חרקים. יש לדללו במים ביחס של  1/10 , ואז לרססו על הצמחים.  הריח אמנם חזק, אך חולף לאחר מס' דקות. החומר נספג לתוך עלי הצמח דרך הפיוניות שלו  (פיונית של צמח היא כמו נקבובית בעור שלנו), נכנס למערכת עורקיו וכך מגיע לכל חלקי הצמח. אין לחומר השפעה על הצמח עצמו –מבחינת הטעם או הריח. השימוש בתרכיז שום נוזלי טוב במיוחד למטרות מניעה. הזמן האידיאלי לריסוס – מוקדם מאד בבוקר או לפנות ערב, משום שבשעות אלה פתח הפיונית רחב יותר.

אבקת גינה -
זהו חומר הדברה אורגני, המכיל בין השאר גופרית  ונחושת, בעל טווח השפעה רחב יותר. הוא יעיל בשימוש נגד מגוון גדול יותר של חרקים  המזיקים לצמחיה  כגון –כנימות, זבובי פירות, חיפושית יפנית, קרדיות, וכו'. כמו כן הוא שימושי  נגד פטריות, ומונע מחלות נפוצות של צמחים כמו – עובש, ריקבון, גלד, כיב הגזע פגיעה בעלים ועוד. מופיע כאבקה או תרסיס, וניתן להשתמש על פרחים, פירות וירקות.

בכל מקרה, לאחר ההדברה כדאי לעשות פוליש קריסטל להרחקת שאריות ההדברה


מאמרים | קישורים | שת"פ