לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מי לא נתקל מדי פעם בתיקנים העולים מתוך פתח הביוב או נמלים שהולכות להן בטור לאורך המטבח ומטפסות להן כמו צבא מיומן על השיש? במיוחד בתקופת הקיץ בה אוגרות הנמלים את מזונן הן יחפשו במטבחנו כל פירור והשיש הוא מקום מרכזי למציאת פירורים ומיני שאריות. בין אם מדובר על שיש קיסר או על שיש אחר, אם לא ננקה אותו היטב הנמלים ימצאו את דרכן אליו אלא אם כן נעשה הדברה.
 
הדברה? במטבח?
כן, נשמע אולי מסוכן וזה אכן כך אם אתם עומדים לעשות הדברה רגילה בה יש שימוש בחומרים כימיים המזיקים לבריאותנו. עד היום לא היתה ברירה והיה שימוש רב בחומרים כימיים והיה גם צורך לצאת מן הבית לכמה שעות טובות כאשר היא מבוצעת. גם בשדות היה שימוש בעיקר בחומרים כימיים אשר היו מרססים על הצמחים. היום, לצערנו, עדיין ישנו שימוש בחומרים הכימיים, אך ישנה מגמה של מעבר לחומרים ירוקים. אלה חומרים שתפקידם הוא הדברה אותה מבצעים הצמחים עצמם. מדובר בחומרים המופקים בצמח ומזיקים לחרקים שבאים לאכול אותו אך רק להם. הם לא גורמים נזק לאנשים, בעלי חיים אחרים או צמחים.
 
הדברה אקולוגית גם לבית
באיזה חומרים מדובר? למשל מעלי החרצית מופק שמן אשר משמש הדברה אקולוגית גם בבתים. בשילוב של שמן תפוזים אתרי מופקת מלכודת חרקים נפלאה שאתם יכולים לשים בכיף גם על שיש קיסר או שיש אחר שיש לכם במטבח מבלי לפחד שתורעלו מזה. הנמלים יתרחקו גם אם תשימו אבקת צ'ילי או אבקת קינמון וכך אפילו תפתרו את העניין בעצמכם אם הבעיה המרכזית היא הנמלים.
 
הדברה אקולוגית לחצר
גם בחצרות ניתן להדביר את המזיקים בעזרת החומרים הטבעיים. הם כמובן לא יגרמו כל נזק לגינה ויוכלו להרחיק ממנה חלזונות או חרקים המכרסמים את עלי הצמחים במרץ ומשאירים אתכם עם צמחים מחוררים.
 
אין ספק שמדובר פה במצאה מבורכת ביותר. יש לקוות שהדברה אקולוגית תתפוס יותר ויותר ואולי יום אחד נגיע למצב בו נאכל פירות וירקות נקיים מכל ריסוס. אם מדובר בבתים שלנו השליטה היא בידינו. צריכים להרחיק חרקים מכל סוג שהוא- רק הדברה אקולוגית.


מאמרים | קישורים | שת"פ