לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

בשימוש בחומרי הדברה אקולוגים, ישנן שתי מטרות עיקריות: מניעת רעילות לנו ולבני ביתנו, והפחתת הרעילות לסביבה. לכן, יש להבין מהי למעשה הדברה אקולוגית לבית. כך למשל חשוב לזכור כי ייתכן שבמוצר אחד יהיה שימוש הן במוצר טבעי והן במוצר רעיל לאדם בעת ובעונה אחת. הדברה אקולוגית ביתית מבוססת על חומרים בשם פירתרואידים. חומרים אלה אינם רעילים לבעלי דם חם, כלומר אנו וחיות המחמד שלנו, והם מתפרקים תוך זמן קצר. בתחום החקלאות הנושא רחב יותר, אך זהו נושא למאמר אחר.

 

מה החומרים האקולוגים

 

פירתרום הוא חומר שמפיקים מחרציות, ואחת התכונות החשובות שלו היא שהוא מהווה רעל לחרקים, אך לא ליונקים. את החומר הזה מפיקים גם באופן סינטטי ומוסיפים לו חומר טבעי אחר שמחזק את יעילותו, ונקרא בשפה המקצועית סינרגיסט. לזה מוסיפים שמן תפוזים שגם הוא מרחיק מזיקים. התוצאה היא חומר הדברה יעיל, שאינו מזיק לאדם ולסביבה. מכיוון שאין בישראל חקיקה המגדירה הדברה אקולוגית, האחריות היא עליכם. לשם כך צרפנו כאן הסבר קצר שיעזור לכם במשימה.

 

איך לזהות חומר הדברה איכותי

 

החומרים הביתיים מתאימים לשימוש של אדם לא מקצועי ולכן גם יעילותם קצרת טווח. חומר איכותי מותר לשימוש לאנשי הדברה מקצועיים בלבד. לכן, כשאתם בודקים שאכן מדובר בדבר האמיתי, בדקו קודם כל שהוא מיועד למדבירים מקצועיים בלבד. בדקו שאכן מדובר בפירתרואיד, בדקו שאין לו ריח, כי למרבה ההפתעה ריח בחומרי הדברה וניקיון הוא כימיקל שמתנדף. בדקו לאחר כמה זמן מותר לחזור לחדר או לבית המרוסס. לאחר הדברה בחומר אורגני, הכניסה מותרת לאחר התיבשות הריסוס. בריסוס בכימיקלים יש להמתין מספר שעות. וכמובן, יש לוודא שהחומר מאושר על ידי משרד הבריאות.

 

עצה חשובה

 

המניעה הטובה ביותר למזיקים היא נקיון. לכן לפני ביצוע הדברה כדאי לנקות את הבית בצורה יסודית. כאנשים עסוקים בודאי תעדיפו להזמין חברות ניקיון שיעשו עבודה מקצועית, בעיקר כשאתם נכנסים לדירה חדשה או לאחר שיפוצים. כדאי גם לבדוק שגם החומרים שבהן משתמשות חברות ניקיון גם הם נטולי ריח. ואם יש לכם גינה – שתלו חרציות.

 מאמרים | קישורים | שת"פ