לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הקיץ בא ואיתו מתקפת החרקים, צבאות נמלים, מטסי יתושים, כינמות שמכרסמות ביופי גינתכם, עטלפים, יונים מלוכלכות, פשפשים, כינים, והנורא מכול לחלקנו –המקקים. עד היום הפתרונות שלנו בהתגוננות מרעות יצורים אלו היתה בהתחמשות בחומרי הדברה כימיים חזקים, כאלו שמדביר מקצועי או מדף סופר מציע, אך לאחרונה המודעות הסביבתית שלנו התפתחה בגילויים שאנו למדים מהטרנד הירוק. אנו למדים למשל שהנזק הסביבתי של חומרי הדברה כימיים על הסביבה הוא גדול מאד ומסוכן לכולנו, החומרים שמתפרקים במים ממשיכים להיות רעילים ונכנסים אל מאגרי מיי השתיה שלנו. המפעלים שמייצרים אותם פולטים ומזרימים גם כחלק מתהליך הייצור תוצרים רעלים ביותר שאין עוד דרך בטוחה למחזרם. בקיצור, רב הסיכון והזיהום על התועלת. ומה נותר לנו לעשות אז כדי להלחם בצבאות החרקים המאיימיםהדברה אקולוגית היא הפתרון.


הדברה אקולוגית -פתרון טבעי וסביבתי

 הדברה אקולוגית היא הדרך החדשה להלחם בתופעת חרקי הקיץ. בניגוד לדרך הישנה של ההדברה הכימיתהדברה אקולוגיתלא מסכנת את הסביבה וחומריה מתפרקים ומתמחזרים לסביבה בקלות ובטבעיותהדברה אקולוגית לא מסכנת את בני הבית ואינה מהווה סכנה בריאותית כלל. הפתרונות שהדברה אקולוגית מציעה הם רבים ובהם פתרונות ספציפים ויעודים לסוגי מזיקים שונים, כך שההדברה לא פוגעת בסביבה בסוגי צמחיה ובעלי חיים אחריםהדברה אקולוגית בנויה על ידע אנושי של אלפי שנים בהרתעת מיני מזיקים ומשלבת בידע זה מחקר וביצוע של טכנולוגית זמננו. הדברה אקולוגית משתמשת גם במניעה על מנת לעצור את מכת המזיקים, על ידי בקרת לחות, חישוף בגינה, חסימת פתחים, חריצים, מחילות וכו'.


איך מדבירים?

הדברה אקולוגית אפשר לנסות בקנה מידה קטן ובאופן לא מקצועי גם בבית באמצעות מספר מרכיבים שלרוב נמצאים במטבח כלבנדר, חומץ, דפנה, צ'לי, כדאי לקרוא בפורמים מתמחים על דרכי הפעולה החומרים ואופני השימוש בהתזה, השריה, ריסוס או שטיפה. בשוק ישנם מספר חברות הדברה שמתמחות רק בהדברה אקולוגית ובשימוש בחומרים אורגנים לגמרי אך כיום לכול חברת הדברה כמעט יש ידע שימושי כזה או אחר בהדברה אקולוגית, אנו ממלצים לפנות לחברה מתמחה


מאמרים | קישורים | שת"פ