לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


תמיד מחדש מפתיע להיפגש בדיסוננס התמידי שמבוטא במפגש של אדם בוגר מול החרק הקטן. לא ברור אבל מפגש זה תמיד גורר תגובות לא נעימות, מעלה תחושות פחד, אי נוחות ותחושה של פלישה לפרטיות. אם משווים בין הגדלים הפיזיים של שני היצורים האדם מול החרק, קשה שלא להעלות חיוך ולתמוה על הרגשת המועקה שחיה כה קטנה מצליחה לעורר בנו. לא ברור אם זה המראה שלה, או העובדה שהיא נהייתה אורחת קבע בבית שלכם מבלי שהוזמנה. ההסבר היותר הגיוני הוא שבנוסף לכל היא גם פוגמת במוצרי הבית, באוכל וברהיטים.

התפתחות

הבעיה מוכרת ושכיחה ועל כן עם השנים יוצרו פיתוחים בכל הנוגע להדברה. הדברה עוסקת בהכנעה והשמדה של המזיקים השונים. יש הדברות שבאמת גורמות לנו להרגיש כאילו היצורים הקטנים יצאו כאשר ידם על העליונה, סיטואציות אלו מקבלות ביטוי כאשר בסוף היום אתה מוצא את עצמך אורז תיקים ויוצא "לחופשה" של כמה ימים כדי שהמדביר יוכל לעשות את עבודתו ואתה לא תפגע מן הרעלים השונים. כיום כבר ניתן למצוא הדברות פחות רעילות שהן יעילות באותה המידה.

הזדמנות

לפני שהמדביר מגיע אל ביתכם, נפתחת לפניכם הזדמנות לנקות את כל הבית, לעשות "מיני סדר פסח", לעבור על החפצים השונים ולעשות בדיקה מחודשת למה יכול להיזרק ולפנות מקום בבית. לשם כך ניתן להיעזר בשירותי אלטיזכן. אלטיזכן יתייצב אצלכם ובמהרה יפתור אתכם מן הציוד המיותר,  כך שבסוף פעולת ההדברה תהיה תחושה של ניקיון וסדר.

עידן חדש

היום אנו בעידן הניו אייג', וכיאה לתקופה שבה הכול מקבל תפנית וביטוי של מוצרים טבעיים ובריאים, גם מוצרי ההדברה קיבלו ביטוי בעניין. כיום ניתן למצוא הדברות טבעיות, כאלו שאינן מחייבות אותך לעזוב את ביתך שלך ואפילו על המדביר לא נגזר להלך בביתך עם מסיכה. ההדברה מושתת על חומרים טבעיים, כאלו שעושים את העבודה תוך מזעור הנזק. דוגמה לסוג נוסף של הדברה מסוג זה ניתן לראות בשדות החקלאים, בהם משתמשים בבנייה של שובכים לטובת מגורי תנשמות שתפקידם למגר את המכרסמים מן השדות.

 מאמרים | קישורים | שת"פ