לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 כמו המון תחומים אחרים, גם תחום ההדברה השתנה בצורה משמעותית בתקופה האחרונה. בעבר היה נהוג לעשות שימוש בחומרי הדברה רעילים בעלי שאריתיות גבוהה במיוחד. חומרים אלו היו מסוכנים מאד עבור האדם שכן כללו פוטנציאל גבוה לפגיעה גנטית. יחד עם זאת חומרי הדברה אלו, היו מאד יעילים עבור חיסול של כל מיני מזיקים לטווח הארוך. כיום, בעידן המודרני, בו גברה המודעות לאיכות הסביבה, יותר ויותר מעבדות החלו לשקוד על פיתוח של חומרי הדברה טבעיים מצמחים אשר אינם כוללים כימיקאלים מסוכנים.

חסרונות ויתרונות של חומרי הדברה ירוקים

חומרים אלו, על אף שאינם כוללים חומרי הדברה מסוכנים, נחשבים ליעילים במיוחד נגד המון סוגים של מזיקים. חומרי הדברה ירוקים נקראים פרוטואידיים והם נחשבים ליעילים במיוחד, יחד עם זאת החיסרון העיקרי שלהם נובע מכך שיעילותם איננה מחזיקה לאורך זמן. פרק הזמן המקסימאלי בו הם יכולים למנוע הופעה של מזיקים לא יעלה על מספר חודשים בלבד. באופן כללי לכל סוג של מזיק ישנו סוג של חומר יעיל שנועד לחסלו. מדביר מקצועי בעל רישיון ידע בדיוק כיצד להתאים חומרי הדברה לפי סוג וזן המזיק.

הדברה ירוקה היא הדברה חכמה

מדביר מקצועי הינו איש מקצוע לכל דבר אשר מוכר על ידי משרד הבריאות כמדביר מורשה. בתקופה הנוכחית תחום ההדברה התפתח לאין ערוך, וכתוצאה מכך ניתן למצוא המון שיטות שונות למגר את תופעת המזיקים. שיטות הדברה ירוקות יכולות גם להגיע בצורה של פיתיונות, אותם אמורים החרקים או המזיקים לקחת לקן, ולאחר מכן אלו מחסלים את הקן. חומרים אלו הינם טבעיים ונעשים מצמחים בלבד, הם יעילים מכיוון שהם אכן מצליחים לחסל את המזיקים מבלי להסב נזקים לסביבה. לא בכדי הדברה ירוקה נקראת גם, הדברה חכמה.

נותני שירות בתחום ההדברה

כיום ישנן חברות רבות שמעניקות שירותי הדברה על ידי מדבירים מורשים. חברות שכאלו יכולות להיות כאלו שמתמחות בענף פינוי דירות, ומעניקות שירותים כוללניים ללקוחות במסגרת הכנת דירה למגורים חדשים, המחייבת לעתים קרבות גם ביצוע ש הדברה בכל חללי הבית.


מאמרים | קישורים | שת"פ