לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 הדברה ירוקה, להבדיל משיטות מסורתיות של הדברה נגד נמלים או חרקים לדוגמא, מתאפיינת באחוזים נמוכים של רעלים. הדברות כימיות מחייבות במרבית המקרים פינוי דירות מוחלט בשל חריפות החומרים בהם נעשה שימוש במסגרת התהליך. על אף שהדברה ירוקה איננה מסבה שום נזק לבני אדם, היא קטלנית עבור המזיקים השונים. בשנים האחרונות רמת הביקוש לשיטות ירוקות של הדברה עלתה לאין ערוך בשל העובדה שמדובר בהרחקת מזיקים סלקטיבית.

הדברה כימית לעומת הדברה רגילה

שיטות הדברה ירוקות אינן עושות שימוש בחומרים מזיקים לבני אדם או לבעלי חיים אחרים שנמצאים ברחבי הבית. יחד עם זאת שיטות אלו הוכחו כיעילות מאד על אף שאינן עושות שימוש בחומרי הדברה אגרסיביים. שיטות רגילות של הדברה עושות שימוש כאמור בחומרים בעלי רמת רעילות גבוהה במיוחד ועל כן אסור לשהות בחללי הבית במהלך ההדברה. מעבר לכך תהליך זה מלווה בריחות ובצחנה בלתי נעימה. הדברה ירוקה להבדיל, איננה עושה שימוש בחומרים שכאלו ועל כן איננה כרוכה בהופעה של ריחות רעים בבית.

שיטות שונות להדברה ירוקה של מזיקים

הדברה ירוקה נעשית על ידי חומרים דלי כימיקלים שמבוססים על צמחים כמו קבוצת הפריטואידים. מעבר לכך ישנן שיטות נוספות לבצע הדברה שאינן כוללות שימוש בחומרים כאלו כמו למשל הדברה על ידי הצבת מלכודות עבור המזיקים. בתוך מלכודות אלו מניחים פרומונים סינטטיים של זני חרקים מסוגים שונים. פרומון הינו הורמון אשר מופרש מגופו של החרק ומאפשר את המשיכה המינית בין הזכר לנקבה. לכל סוג של חרק ישנו פרומון מיוחד אשר מוליך אותו היישר אל המלכודת.

יתרונות של הדברה ירוקה

יתרון נוסף של הדברה ירוקה בא לידי ביטוי בכך שהחומרים הכימיים בהם נעשה שימוש מתפרקים במהירות יחסית ואינם מצטברים במי תהום או בעומק האדמה. בעבר מקובל היה לחשוב שהדברה ירוקה איננה יעילה דיו, אולם כיום אין שום ספק שטענה זו הופרכה לאור הצלחתן של שיטות ההדברה הירוקה אשר מוכיחות את עצמן שוב ושוב ולעתים בצורה טובה יותר מאשר שיטות ההדברה הכימיות.


מאמרים | קישורים | שת"פ