לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אחד המושגים שניתן לשמוע הרבה בתקופה האחרונה הוא ההדברה הירוקה. הדברה ירוקה היא למעשה הדברה שעושה שימוש בחומרים טבעיים ובפעולות מנע על מנת להרחיק מזיקים ומכרסמים מסביבת הבית או התעשייה או החקלאות. הדברה ירוקה היא טרנד המשתייך לשמירה על איכות הסביבה מאחר והיא מהווה יתרון גדול לשמירה על איכות הסביבה וכן על האיזון האקולוגי של האדמה.

הדברה ירוקה בשימוש הביתי


במגזר הפרטי, הדברה ירוקה יעילה לשמירה על איכות הסביבה וכן למניעת נזקים לחיות המחמד בבית או לתינוקות הנמצאים בבית. הדברה ירוקה עושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד ולכן אינה נחשבת למסוכנת או מזיקה. בנוסף להדברה עצמה, ניתן לנקוט בפעולות מנע והרחקה של מכרסמים וממזיקים כמו שימוש ברשתות בפתחים, איטום של פתחי ביוב ופתחים אחרים בבית, שמירה על הניקיון הכללי של הבית, הרחקה מהירה של האשפה למניעת הופעת חרקים הניזונים מאשפה ועוד.

הדברה ירוקה בתעשייה


במגזר התעשייתי כמו במפעלים, בחנויות ובשטחים גדולים מאוד בהם עולה הצורך בהדברה, השימוש בטכניקות הדברה ירוקה מאוד נפוץ. בין החומרים שניתן לעשות בהם שימוש בתעשייה ניתן למצוא רעלנים טבעיים המפוזרים ברחבי המפעל או המבנה, שימוש במלכודות מיוחדות ללכידת מכרסמים, שימוש ברשתות אלקטרוניות להרחקת יונים ועוד. שמירה על איכות הסביבה ושימוש בחומרים טבעיים יעילה מאוד למינימום הנזקים מההדברה במיוחד בעבור מפעלים או מבנים שיש בהם הרבה סחורה.

הדברה ירוקה בחקלאות


שטחים חקלאיים זקוקים יותר מכולם להדברה והרחקה של מזיקים ומכרסמים מאחר ואלו יכולים לפגוע משמעותית בתוצרת החקלאית ולהרוס יבולים שלמים. המגמה האחרונה בתחום הריסוס וההדברה היא לעשות שימוש בחומרים טבעיים להדברה. בין החומרים הנפוצים ניתן למצוא את הרעלנים הטבעיים, פירומונים שהם הורמונים נקביים שגורמים למזיקים הזכרים להסתובב עם שהם נופלים ומתרחקים מהסביבה ועוד.

לסיכום, הדברה ירוקה היא מעבר לטרנד והיא נחשבת לאחד הכלים היעילים והבטוחים ביותר לשימוש בכל המגזרים. מעבר לעובדה שמדובר בהדברה שמטיבה עם הסביבה והמערכת האקולוגית, ההדברה הירוקה אינה כוללת שימוש בחומרים כימיים המסוכנים לבריאות ובני הבית כולל חיות המחמד יכולים להרגיש בטוחים לשהות בבית מיד עם תום ההדברה. 


מאמרים | קישורים | שת"פ