לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 הדברה למטבחים - מוצאים את המזיק שמזיק...
 
יום אחד נכנסתם אל המטבח שלכם, פתחתם את המגירה - ולפתע ברך אתכם לשלום תיקן, או נמלה, או טרמיט, או מי לא בעצם... כמעט לכל אחד מאיתנו זה קרה, בדיוק ברגע הכי לא מתאים - מצאנו מזיקים במטבח שלנו. יודגש שמעבר לאי הנעימות הכללית של למצוא מזיק בבית, במטבחים הבעיה היא כפולה ומכופלת, שכן יש לנו שם מזון רב, שממש לא היינו רוצים שיפגע על ידי המזיקים השונים. כמו כן, ישנם אף מזיקי מזון שונים, שחודרים אל תוך המצרכים השונים ומזהמים אותם.
רגע אחד, לפני שמתחילים להילחץ, חשוב לשמור על כמה כללי ברזל, שיעזרו לכם להתמודד עם המצב כמו שצריך, וגם לבחור שירותי הדברה מתאימים עבור המטבח שלכם.
 
דבר ראשון – סריקה!
ראשית, הדבר שאתם חייבים לעשות הוא לסרוק את שאר אזורי המטבח, בפרט באזורים בהם נמצא מזון. אם כבר מצאתם מזיק אחד במזון, אין להפסיק לחפש, כי מצאתם אותו - יכול להיות שיש מזיקים נוספים. אם מצאתם מזון נגוע - זרקו אותו מיד. לאחר שביצעתם את הסריקה הראשונית - יש לכם שתי אפשרויות. או לנסות להדביר בעצמכם את המטבח, או לקרוא לחברת הדברה מקצועית. אם החלטתם להדביר בעצמכם, חסכתם לעצמכם סכום מסוים של כסף, אבל ההדברה שתעשו תהיה פחות איכותית, ויש סיכוי שפספסתם נקודה מסוימת ושהמזיק יחזור. בנוסף, לא בטוח שהK300 שיש לכם בבית מתאים לכל סוגי המזיקים, בוודאי לא למזיקי מזון או עץ, או לחילופין מכרסמים שונים - שבהם אין לכם ממש את הכלים לטפל.
 
מזמינים מדביר מקצועי
אם כן, הדבר שכדאי לבצע הוא להזמין מדביר מקצועי. נכון, הוא עולה כסף, אבל הוא יחסל את בעיית המזיקים במטבח אחת ולתמיד. כאשר אתם מתקשרים למדביר, ספרו לו איזה מזיקים זיהיתם, ואם לא זיהיתם - לא נורא - הוא יבוא ויבדוק.
חשוב לברר, האם ניתן להשתמש בחומרי הדברה "ירוקים". למה הכוונה? מדובר בהדברה שבניגוד לחברתה הכימית, לא פוגעת בסביבה כולה - אלא אך ורק בסוג המזיק בו היא אמורה לטפל, כך אפשר לחסוך את הפינוי של הבית והמטבח, אבל המזיק עדיין מחוסל. לא מדובר בשיטה שמתאימה לכל סוגי המזיקים (לדוגמא נגד מזיקי עץ חייבים להשתמש בחומרים כימיים) , אבל היא בהחלט מתאימה למספר רב של מזיקים, ויש סיכוי שאפשר להשתמש בה גם במטבח שלכם, כך שכל המזיקים יחוסלו ובמהרה, מבלי להפריע לשגרת יומכם.


מאמרים | קישורים | שת"פ