לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה לעסקים ולמחסני מזון בתל אביב

בתי עסק מכל תחום חייבים לחשוב על הנושא של הדברה והרחקת מזיקים ללא קשר לתחום העיסוק או למיקום הגאוגרפי שלהם. בשל הקיץ החם והלח בישראל בכלל ובגוש דן בפרט - התחום של הדברה בתל אביב הוא תחום משגשג שיש בו הרבה עיסוק ושיח ציבורי. בין אם מדובר בעסק הקשור לעולם המזון, המסחר או האדמיניסטרציה - תמיד חשוב לדעת אודות סוגי ההדברה השונים ולחשוב איזה סוג יהיה המתאים ביותר לכל בית עסק על מנת שתושגנה המטרות.
כאשר מדובר על מחסני מזון או עסקים אחרים מתחום המזון ניתנת חשיבות גבוהה ביותר לעניין ההדברה. כל מדביר בתל אביב אשר מכיר את עולם המזון והמסעדנות יידע מה אומרות התקנות של משרד הבריאות מבחינת ההגנה על המזון והאחסון שלו ואיך יהיה הכי נכון לבצע הדברה כך שמוצרי המזון יהיו מוגנים ואל יתעורר חשד לסכנה עבור מי מהסועדים שיגיעו או לעובדים שמעבירים את המזון מהמחסן למקומות אחרים. ישנם סוגים מסוימים של מזיקים אשר עלולים להגיע ולנסות לתקוף את המזון וההיערכות המתאימה חשובה ביותר.

איך מבצעים כיום הדברה בתל אביב?

כיום ישנם כמה וכמה סוגים של הדברות. הסוג הנפוץ והמבוקש ביותר כיום הוא של הדברה ירוקה מקצועית בתל אביב, הדברה איכותית בפתח תקווה ובכל אזורי המרכז. מדובר על הדברה שאין בה שימוש בחומרים כימיים רעילים אלא בחומרים ביולוגיים שאינם מזיקים לבני אדם או למוצרי המזון. חומרי ההדברה עוצרים את התפתחות החיים וההתרבות של המזיקים וכך גורמים לכך שהחרקים לא יגיעו יותר. בנוסף ישנה אפשרות לעשות שימוש במבנה עצמו בחומרים מעט יותר רעילים על מנת להביא לידי כך שתהיה השפעה ארוכת טווח על הרחקת המזיקים.
כאשר מתייעצים עם מדביר בתל אביב חשוב להסביר לו בדיוק היכן ממוקם המחסן, אילו מרכיבי מזון אמורים להיות מאוחסנים בו ולהתייעץ אתו בנוגע לסוגים של חומרי ההדברה שיהיו הכי נכונים ומתאימים לשימוש. כך אפשר יהיה להיות שקטים ורגועים ששום חרק, מזיק או מכרסם לא יגיע והמזון יישמר בצורה הרמטית והגיינית ככל האפשר.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ