לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


סביר להניח שכל אחד מאתנו נתקל לא פעם אחת ולא פעמיים בסיטואציה בה חרקים קטנטנים, דורשים ממנו התעמתות מאתגרת, משאבים ותמרונים. מדובר בסיטואציה בה אדם נתקל בתהלוכה של נמלים/ באריזות אוכל נגוסות / בחורים קטנטנים בשולחן העץ וכדומה. אין זו בושה להכיר בעובדה שחיה קטנה מצריכה התערבות של בעל מקצוע לטובת פתרון אמיתי ויסודי. על בעל המקצוע להחזיק בתעודת הכשרה מטעם משרד איכות הסביבה וזאת על מנת לוודא שהוא אכן יודע את המלאכה ולא מהווה איום לשאר הסובבים בעת עבודתו.

איש מקצוע
לא כל אחד יכול לעסוק בפעולת הדברה, ניתן לסייג בין מקרה בו אדם פרטי עוסק בהדברה פשוטה ונקודתית ע"י רכישת תכשיר מהסופר הקרוב לבין מקרה בו יש צורך בטיפול יותר מקיף ויסודי. במקרה זה יש עדיפות קונקרטית לטובת בעל איש מקצוע, איש שעוסק במתן שירותי הדברה באופן יומיומי, מכיר את הסיטואציות השונות, יודע להתאים את סוג החומר לסוג המזיק, יודע מהן ההכנות הנחוצות ונוקט באמצעי הזהירות ההכרחיים. איש מקצוע ישאיר אתכם עם טיפים יעילים לטובת שמירה על סביבה נקייה ממזיקים.

שיטות
כיום יש מספר שיטות לטובת פעולת ההדברה. אם פעם היה נהוג להשתמש במוצרים כימיים וברעלים לסוגיהם, הרי שכיום ניתן למצוא מוצרים אקולוגים ואף אלקטרונים. במגוון המוצרים האלקטרונים ניתן למצוא מוצרים הפועלים על גלים מגנטיים אולטראסוניים שיכולים להגיע עד כ 18 מטרים, לטובת הרחקת קרציות פשפשים, ג'וקים, נמלים עכברים וחולדות, או פנס בעל תאורה סולארית שמאוד יעיל נגד יתושים. במגוון המוצרים הביולוגים ניתן למצוא התקנת קיני ינשופים בשדות החקלאים שמאוד יעילים הודות לפעולת הציד.

חרצית
עם התפתחות המחקר בנושא, ניתן למצוא בין אמצעי ההדברה, חומרי הדברה שכלל אינם מסוכנים ואין צורך בפעולת פינוי דירה עבורם. פינוי דירה אינו נחוץ כיוון שכבר מספר דקות לאחר שהחומר התייבש ניתן לשהות בטריטוריה שעברה את הטיפול. אחד מהחומרים היעילים נקרא "פירתרואיד", חומר זה מבוסס על שמן שמופק מפרח החרצית. החומר מתפרק באור השמש ועל כן אינו נשאר בסביבה ולא מהווה סכנה. 


מאמרים | קישורים | שת"פ