לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


בשעה טובה ומוצלחת הסתיימה סוף סוף הבנייה של ביתכם החדש או שנכנסתם לדירה מיד שנייה שזה עתה סיימו דייריה הקודמים לפנותה וקיבלתם את המפתחות לידיים. אחרי ההתרגשות הראשונית (הגענו סופסוף ליום המיוחל...) מתחילים להתרוצץ בראשנו חלקים מרשימה ארוכה מאוד של סידורים שיש לעשות על מנת שנוכל להגיע לאותו רגע שבו אנו מתרווחים על הספה בביתנו הנקי, המסודר והנעים. למשל- בדק בית, העברת דברי דואר, רישום ילדים למסגרות, רישומים ברשות המקומית דוגמת מחלקת הארנונה, חברת החשמל והמים ועוד, העברת מנויים כגון מנויי כבלים, מים מינרליים, אינטרנט, קו טלפון נייח וכיו"ב. לעיתים קרובות, הדברה היא חלק אינטגרלי מהרשימה הזו.
הדברה- מתי ולמה?
בין אם רכשתם דירה שהיא יד ראשונה מקבלן ובין אם רכשתם דירה שהיא יד שנייה, פעמים רבות תזדקקו להדברה טרם כניסתכם לדירה. הכל תלוי מצב הדירה, הקומה בה היא ממוקמת, קרבה לקרקע חשופה, מצב הצנרת, מזג האוויר באיזור הגיאוגרפי, נוכחות בעלי חיים המסייעים בהדברה כגון חתולים ועוד. חשוב לזכור שחלק מן המזיקים (חרקים, מכרסמים וכדומה) הינם מסוכנים לבריאותנו בנושאם מחלות וכן משום שהם מסכנים אותנו בעקיצה או נשיכה לא נעימים, כואבים ואף מזהמים. חלק אחר עלול להסב נזק לרכוש וכן להטיל ביצים בתוך מאגרי מזון יבש ובכך להביא להרס המזון. שירות זה מומלץ לבצע גם בדירה של דיור מוגן לפני שההורים שלכם נכנסים אליה כדי להבטיח להם איכות חיים הרבה יותר גבוהה ונוחות רבה בדירה עצמה ולאורך המגורים שלהם בה.
הדברה- צעד אחד אחרי מניעה
הדברה הינה הצעד הבא לאחר שכל צעדי המניעה שנקטנו כשלו. דוגמא לצעדים כאלו הם השלכת פסולת מחוץ לבית מדי יום, התקנת רשתות בחלונות ובפתחים אחרים (למניעת חדירת מעופפים בעיקר אך גם חרקים אחרים המטפסים מבחוץ על הפתחים), הקפדה על משטחים נקיים כגון משטחי העבודה במטבח והימנעות מהשארת פירורים, אטימת אריזות מזון והימנעות מהשארת מקורות מים עומדם אשר עלולים למשוך אליהם יתושים וחרקים אחרים. ישנן שיטות הדברה לכשכל הצעדים הללו לא סייעו בידינו והחרקים בכל זאת הגיעו (מה שקורה לפעמים גם אצל אנשים שהקפידו על כל הכללים הללו). חשוב לעשות הדברה כזו לפני הכניסה לדירה ולא ממש בסמוך ליום המעבר עצמו, על מנת לאפשר לדירה להתאוורר באופן הולם.


מאמרים | קישורים | שת"פ