לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


עד פני מספר שנים, ביצוע הדברה חייב שימוש בחומרים כימיים חזקים ורעילים. החומרים היו אמנם הורגים את החרקים, אך אין ספק שהם הזיקו גם לנו. בעבר היה צורך לבצע פינוי דירה מאנשים או מחיות המחמד כדי לא לנשום את החומרים בהם עשו המדבירים שימוש. פינוי דירה לחלוטין מאנשים ושימוש של המדביר במסכה מראה עד כמה אלו חומרים קטלניים שהורגים אמנם את החרקים אך כאשר הם מגיעים לקרקע הם מזהמים אותה ואת מי התהום שבה.

הדברה ירוקה בחקלאות

רבים מהחקלאים עברו כבר מזמן לשיטת הדברה ירוקות. יותר ויותר חקלאיים מצטרפים אליהם כי שומעים בתקשורת חדשות לבקרים עד כמה הריסוס הקונבנציונלי שמרססים בו את השדות הוא מזיק ועד כמה חשוב לשטוף היטב את הירקות והפירות. לכן, ישנן מספר שיטות הדברה בהן משתמשים. קודם כל, שימוש בחומרים המופקים מצמחים, חומרים שהטבע עצמו מייצר עבור זנים שונים של צמחים שנועדו להלחם במיני החרקים שנוגסים בהם ומכלים אותם בסופו של דבר. שיטה אחרת היא פיזור טפילים שיחיו בגוף החרק או המזיק ויחלישו אותו. מדובר על חיידקים או פטריות, ושיטה נוספת היא גידול טורפים אשר טורפים את המזיקים, כמו תנשמות שטורפות עכברים שחיים בשדות.

הדברה ירוקה גם בבתים

גם בסקטור הפרטי הדברה ירוקה תופסת יותר ויותר מקום. נכון שהמדביר לא מציע לבני הבית לגדל תנשמות, אבל ישנן כל מיני שיטות לסילוק המזיקים. אם מדובר על עטלפים למשל, רמקולים המשדרים גלי קול שאנו לא שומעים אך מפריעים לעטלפים יסלקו אותם מן האזור, או טפטוף חומר העשוי מתמצית המופקת מעלי חרציות ירחיקו ג'וקים או נמלים. פיזור חומר בריח מנטה יסלק חולדות אשר סובלות מאוד מהריח. אף אחד מהחומרים אינו בעל השפעה עלינו או על בעלי חיים אחרים. בשיטה זו למדו וחקרו מהו עקב אכילס של כל יצור מזיק, למה הוא רגיש או מה מפריע לו, ועל ידי כך ששמים בדיוק את אותם החומרים , מסלקים אותו מן הסביבה.מאמרים | קישורים | שת"פ