לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מזג האוויר הישראלי מחייב בעלי בתים לערוך הדברה בבית לפחות אחת לתקופה על מנת להרחיק מזיקים משטח הבית או להילחם בהופעתם של מכרסמים וחרקים שונים. ביצוע הדברה מבוצע על ידי חברה המתמחה בהדברות ביתיות ועושה שימוש בחומרים שאינם מזיקים לבריאות לטווח הקרוב או הרחוק. נכון להיום קיימים מספק סוגים שונים של הדברות אשר נותנים את התוצאות האופטימליות להרחקה וחיסול של מזיקים מהבית.

הדברה כימית
השיטה המסורתית לביצוע הדברה היא ההדברה הכימית. מדובר בהדברה באמצעות חומרים כימיים המפוזרים ברחבי הבית. הדברה זו היא גם השיטה הנפוצה ביותר ומבוצעת על ידי ריסוס בשטח הבית. הדברה כימית מיועדת לחיסול והרחקה של מזיקים כמו נמלים, חרקים, מקקים ואפילו עכברים. את הריסוס מבצעים בהתאם לסוג החרקים וליכולת ההתרבות שלהם. הדברה כימית חייבת להיות על ידי חומרים המפוקחים ומאושרים על ידי משרד הבריאות ולכן למדביר חייב להיות אישור משרד הבריאות לשימוש בחומרים כימיים.

הדברה ירוקה
לאחרונה ניתן לראות יותר ויותר מדבירים העושים שימוש בחומרים ירוקים הנחשבים לחומרים הטובים לסביבה ולאיכות הסביבה. הדברה ירוקה היא הדברה העושה שימוש בחומרים טבעיים כמו רעלנים מהטבע, חומרים בעלי אחוזי כימיקלים נמוכים מאוד ועוד. היתרונות של ההדברה הירוקה הן שהיא שומרת על האיזון הטבעי של הקרקע ולכן היא נפוצה מאוד לשימוש בקרב החקלאות. הדברה ירוקה היא הדברה אקולוגית והרבה בעלי בתים בוחרים בה בעיקר משום שהיא ידידותית לסביבה ואינה פוגעת בחיות הביתיות.

הדברה באמצעות הקול
שיטה נוספת להדברה היא הדברה באמצעות כלי קול. הדברה זו עובדת על סוגים מסוימים של בעלי חיים אשר רגישים לגליה קול. הדברה באמצעות גלי קול נפוצה בטיפול להרחקת יונים למשל או זנים שונים של נמלים שאינם יכולים לחיות בסביבה בה קיימים גלי קול בעוצמות שונות.

תהליך ההדברה
בין אם הבחירה היא בהדברה כימית ובין אם בהדברה ירוקה או באמצעות גלי קול, הכנת הבית להדברה כוללת במקרים רבים פינוי של הבית מאנשים ולאחר ביצוע ההדברה ניקיון של הבית. חברות המעניקות שירותי פינוי בתים וניקיון יכולות לתת את המענה הטוב להכנת הבית לפני ההדברה ולביצוע הניקיון לאחריה ולכן חברות הדברה המעניקות גם שירותי פינוי בתים וניקיון יכולות להיות הפתרון האופטימלי לביצוע הדברה באופן נכון. 


מאמרים | קישורים | שת"פ