לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 כיום ישנו מגוון רחב של שיטות הדברה נגד טרמיטים, הנדרשת להיעשות במסגרת הכנת והכשרת הקרקע לבנייה מחודשת. מדובר בשלב הכרחי שנועד למנוע את התפשטותם של הטרמיטים במבנה המגורים. אחת משיטות ההדברה נגד טרמיטים נעשית במסגרת טיפול טרום בנייה בקרקע על מנת למנוע הופעה של טרמיטים תת קרקעיים. במהלך ההדברה נעשה שימוש בחומרים מסוימים המטפלים בתופעת הטרמיטים בצורה ממוקדת, דרך יישום החומרים הללו בכל אחת מנקודות הכניסה האפשריות של הטרמיטים למרחב המגורים.

הדברה באמצעות מכונת ריסוס בלחץ גבוה

הדברת טרמיטים כהלכה נדרשת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים שמחדירים כמויות גדולות שמגיעות לעתים למאות ליטרים של חומר הדברה לתוך הקרקע. תהליך זה מבוצע על ידי שימוש במכונת ריסוס בלחץ גבוה של כ- 30 bar. המטרה של שיטה זו היא לפגוע בכמה שיותר טרמיטים המצויים מתחת לאדמה על ידי הכנסתן של חומר ההדברה בלחץ גבוה. לא ניתן לבצע הדברת טרמיטים על ידי מכשיר ריסוס ידני, ועל כן יש צורן לפנות לחברה המתמחה בנושא של הדברת טרמיטים באמצעות מכונת ריסוס בלחץ גבוה כאמור.

הדברה על ידי אידוי בגז

במידה ומדובר בטרמיטים שנוכחים ברהיטי העץ שבבית, לא ניתן לבצע את ההדברה על ידי ריסוס או דרך קדיחת חורים לשם הכנסת חומרי הדברה. במקרים מהסוג הזה יהיה צורך לבצע אידוי על ידי גז. פעולה זו מחייבת עבודה של מדביר בעל רישיון אידוי שאוטם באופן הרמטי את הרהיט בו מצויים הטרמיטים ולאחר מכן מחדיר את הגז. כדי שהגז אכן יצליח לפגוע בטרמיטים בצורה יעילה יש לדאוג שמעטפת החלל תהיה אטומה לחלוטין. בישראל משתמשים כיום בגז שנקרא פוספין או בגז מתיל ברומיד.

הדברה על ידי שימוש בזרחן אורגני

ברוב המקרים נהוג להדביר טרמיטים על ידי קדיחת חורים והזרקת חומרי ההדברה לאחר מכן. חומרים אלו יגיעו בצורה של כימיקאלים מהסוג של זרחן אורגני. הדברה זו מחייבת את דיירי הבית לבצע פינוי דירות שכן מדובר בחומרים רעילים המסכנים לא רק את בריאות הציבור אלא גם פוגעים באיכות הסביבה ואינם נחשבים לאקולוגיים.


מאמרים | קישורים | שת"פ