לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברת מזיקים בבריכות שחייה

החסרונות של בריכת שחייה בבית

בריכת שחייה בבית היא חלום רטוב של כולנו, תרתי משמע, אך יש לה גם הרבה חסרונות. אמנם בריכת שחייה נותנת לנו ליהנות בימים הכי חמים של הקיץ מבריכה פרטית בלי שעות פתיחה, שאליה אפשר להזמין את כל החברים ובכך להתרענן מתי שרק רוצים, אך כשיגיעו מזיקים רבים לשטח הבריכה תגלו מהר מאוד שהחוויה יכולה להפוך לסיוט. כמו בני האדם, כך גם החרקים מחפשים מים ויכולים להפוך את הבריכה שלכם למפגע תברואתי ואם אתם רוצים להמשיך ליהנות מבריכות שחייה ביתיות בצורה מושלמת חשוב לשמור על הניקיון ועל ההיגיינה שלהם מש כמו כל חלקי הבית.

יתושים מגיעים בגלל מים עומדים

מגוון רחב של חרקים יכולים להגיע לבריכה שלכם כאשר הנפוצים ביותר הם היתושים שירחפו מעל המים ויהפכו את החוויה שלכם לא רק ללא נעימה אלא גם לכואבת. היתושים מגיעים לאיפה שיש מים עומדים והבריכה שלכם תהיה עבורם גן עדן. כדי ששהות בבריכה הפרטית בחצר שלכם לא תהפוך לשהות דומה למעיין בטבע מעליו מרחפים יתושים וברחשים רבים יש כמה דברים שתוכלו לעשות. בנוסף ליתושים, גם טפילים שונים יכולים להגיע אל הבריכה שלכם ובין היתר גם עכבישים, תיקנים, חגבים וכל חרק שירצה להצטנן בימים חמים.

איך להתמודד עם המזיקים?

  • ניקיון שוטף של הבריכה יכול למנוע הרבה מהבעיות הבריאותיות. הרבה מהמזיקים מגיעים לבריכה בגלל שאריות מזון שאתם בעצמכם תפילו אליה ועלים רבים, אדמה וגם חרקים שיישארו במים זמן רב יכולים למשוך עוד ועוד מזיקים. חשוב מאוד שבכל בריכה תימצא רשת שתאפשר ניקיון מהיר ואם קיים גם רובוט לניקוי המים. את המים רצוי להחליף לפחות כל שבוע למרות ההוצאות הכספיות שכרוכות בכך, כדי שהבריכה תישאר היגיינית ובריאה לרחצה.
  • הדברת הבריכה בכלור היא צעד שמבצעים בכל בריכה בין אם מדובר בבריכות שחייה ביתיות או בריכות שחייה ציבוריות. הכלור מצליח לנקות את המים במידה ניכרת ולמרות שהוא אינו יעיל נגד כל החיידקים והחרקים הוא ללא ספק מעניק ניקיון משמעותי ובטיחות גבוהה יותר ברחצה. הכלור יכול להרחיק גם את היתושים ואת שאר החרקים משתייה או מהטלת ביצים במים. חשוב להכליר את המים בכמות מדויקת שמצד אחד לא תהיה מועטה מידי ומצד שני לא תסכן גם את הרוחצים.

לכסות את הבריכה כשלא משתמשים

אחת הפעולות הכי פשוטות כדי להתמודד עם המזיקים היא כיסוי הבריכה. יש אנשים שמשתמשים בבריכה באופן יום יומי ויש אנשים שמשתמשים בה רק פעם בשבוע. למרות שהשימוש משתנה בין משפחה למשפחה, רוב האנשים משאירים את המים חשופים במשך ימים רבים ואז מתפלאים מדוע הבריכה שורצת בחרקים, בעלים ובלכלוך. כדי למנוע את הפיכת הבריכה הפרטית שלנו לבית גידול מושלם לחרקים ולמזיקים, ניתצן פשוט לכסות אותה. כיסוי הבריכה יכול להפוך את הניקיון להרבה יותר פשוט ואת הכיסוי ניתן להשיג בקלות על ידי ברזנט או בד יוטה.

תכנון נכון מראש

כל שלבי התחזוקה שהוזכרו לעיל הם שלבים חשובים מאוד שאסור לפסוח עליהם אך יותר מכול כדי להימנע מחרקים ולהתמודד איתם בצורה מיטבית, חשוב לתכנן את הבריכה בראש. בריכות שחייה ביתיות זוכות לתכנוןש ל לפחות כמה חודשים מראש וההחלט להקים ןבריכה היא לא החלטה שנעשית בלילה אחד. כדי לתכנן היטב את הבריכה חשוב מאוד לתכנן מערכת לתחלופת מים קבועה ופשוטה, מקומות בהם הבריכה תהיה פתוחה רק מכמה כיונים מה שיהפוך את ההתמודדות מול המזיקים ליעילה יותר ומיקום שיאפשר מתיחת רשת במידת הצורך.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ