לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


המטבח הוא אזור הכנת המזון של הבית, הוא גם אזור אהוב ופופלרי לשיחה, טעימה וקירבה בין בני הבית, ואף עם אורחים, בשל כך אנו רוצים לשמור על מרחב סניטרי ונקי, אשר יעודד את השהייה בו ויבטיח לנו תוצרי מזון תוצרת כשרוננו ואהבתנו בריאים ובטוחים. אך ישראל באקלים החם שלה מעודדת פלישת מזיקים אל הבית, כולנו מכירים את הג'וקים הפולשים, הנמלים, ושאר מזיקים, ואין גרוע מלהתקל בהם דווקא על משטח העבודה במטבח, ובמקרים נוראים ביותר אף במזון, במקרר, ובארונות, כול כך קשה נוכחותם שאנו מעדיפים להדחיקה כל עוד איננו רואים אותם, ואם הדלקנו את האור והפתענו אותם על שולחן האוכל שלנו, אנו נרתעים שוב בבהלה ורתיעה ועוברים שוב את כול התהליך של להבין שכן, במטבח שלנו יש מזיקים.
 
הסיבה שדווקא המטבחים הם החשופים יותר למזיקים היא ברורה, במטבח אנו מכינים את מזונותנו, ובפשטות חלק ממזונותנו מתאימים גם לתזונת המזיקים, ואלו אט אט הופכים את המטבח שלנו למזווה שלהם. מראה מזיק במטבח מחלל את כול מה שאנו מקשרים עם מטבח כמו נוחם, תזונה, חום, תשומת לב, ולכן הפגיעה קשה מאשר מזיק המסתובב בחדר אחר בבית.
 
הפתרון לסבל מהמזיקים
 
הפתרון לתחושת הרתיעה שלנו ולהשבת המטבח לידנו טמון בהדברה, הדברת המזיקים תתן לנו לחזור אל המטבח שלנו ולהשיב את מסורת הטעמים והריחות שמקרבים ביננו. הדברת חרקים היא כיום תחום שונה מנאמר לפני עשור, במקום להשתמש ברעלים מבוססי זרחן אשר דרשו יציאה מהבית לכמה שעות וגם אז סכנת רעילות לילדים, קשישים וחיות מחמד, כיום משתמשים ברעלים אקולוגים, זוהי הדברה ירוקה שבאה לתת מענה למזיק הספציפי, בעמויות זעירות ביותר של טיפות, באמצעות רעלים שנועדו להיות פתיון למזיק ולהורגו לאחר דקות בשובו לקינו, רעלים שאינם פוגעים בסביבה והתפרקותם מהירה.
 
הדברה באמצעות הזלפה טקטיקית של טיפות חומר ההדברה על פני שיש למטבח בנקודות החיבור עם הקיר, מביאה לתוצאות כמעט בטוחות של חיסול המפגע, ניתן לפזר טיפות נוספות בנקודות שונות כמו ברצפת הארון וכו'' כדי להבטיח סיום מלא של המפגע.ניתן להגדיל את האפקט של הטיפול ולבחור בהדברה רחבה יותר בשאר חללי הבית ובעיקר בפתחי הניקוז, בגינה, בתוך צמחיית  הבר, בין אבני מדרך לגינה, ובמקומות אחרים בהם המדביר המומחה צופה התכנות מזיקים.
 
 


מאמרים | קישורים | שת"פ