לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מי שאינו חקלאי ולא מחזיק בשטחים חקלאיים יכול לטעון ובצדק שאין לו ענין וחצי ענין עם הדברה של שטחים אלו, אלא שהדברה שנעשית על שטחים חקלאיים יכולה להשפיע על הבריאות של כולנו. איך בדיוק? שטחים חקלאיים מיועדים בדרך כלל לגידולי ירקות ופירות שאותם אנחנו אחר כך רוכשים בחנויות המזון השונות. היום טוענים שכאשר מדבירים עם כימיקלים, חלק מהחומרים נשארים בפרי או בירק ומגיעים אלינו. בטענה זו מחזיקים במיוחד כל מי שממליצםי על פירות וירקות אורגניים, שם הדברת נעשית באמצעים אורגניים או ביולוגיים. בהמשך נפרט על סוגי הדברה שונים ועל מי שמוסמך לבצע אותם.
 
הדברה כימית

ההדברה הכי נפוצה, היא גם זו שבדרך כלל חברות נקיון משתמשות בה להדביר בתים מפני מזיקים. אמנם ניתן למצוא חברות נקיון שעובדות עם חומרים ירוקים גם בהדברות ביתיות, אך זה עדיין םחות שכיח. הדברה כימית משתמשת ברעלים שונים שיוצרו באופן כימי. בדרך כלל מרססים הצמחים או מוסיפים את החומר הכימי למי ההשקיה שלהם. היתרון של הדברה זו הוא העוצמה של הרחקת המזיקים למיניהם.
 
הדברה אורגנית
זו ההדברה שמתחילה לתפוס תאוצה בתקופה האחרונה, כשהמודעות לאיכות הסביבה ולבריאות הולך וגובר. הרעיון של הדברה אורגנית שהיא לא משתמשת בכימיקלים ומושתתת לחלוטין על צמחים טבעיים. הדברה אורגנית יותר אפקטיבית כטיפול מונע מאשר טיפול בנגעים קיימים.
 
הדברה ביולוגית
זו הדברה שמבוססת על הדרך של הטבע לטפל במזיקים. כל חרק יש חרק גדול יותר שטורף אותו ומרחיק אותו. זו בדיוק מהות ההדברה הביולוגית. דוגמאות להדברה ביולוגית: בריכת נוי עם דגים תרחיק יתושים, צרעה טפילית תטרוף את כנימת עש הטבק. מה שחשוב בהדברה ביולוגית הוא בהתאם לאקלים האופייני למזיקים לעשות מבצע הדברה ולהביא את החרקים האחראים לטיפול. 
 
איך ליישם את ההדברה?
אל תשברו את הראש, אם לא מדובר בגינה ביתית קטנה עדיף לפנות לבעת מקצוע, מדביר רציני שיישם את ההדברה הרצויה. יש מדבירים שפועלים בכל אחת מהשיטות שצויינו, תחליטו מה מתאים לכם ותבחרו באיש מקצוע כלבבכם. 


מאמרים | קישורים | שת"פ