לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


המקור של חלוקי נחל נמצא בנהרות, בנחלים ובים האדם עמד מזמן על היופי שבחלוקי נחל ולכן כיום אוסף אותם, מלטש אותם ומשתמש בהם לעיצוב ביתו וגינתו. בעבר ניסו אנשים ליצור חלוקי נחל באופן מלאכותי כשם שיוצרים משטחים למטבח כגון שיש קיסר אך לסבלנות של הטבע ביצירת חלוקי נחל אין מתחרים ורק בטבע ניתן למצוא חלוקי נחל יפים ומושלמים. שימוש נוסף של חלוקי נחל הוא גם בתכשיטים ובעיסוי. חלוקי הנחל השונים נבדלים אלה מאלה בגוון, גודל, מידת חלקות וברמת הליטוש הידני או המכני. הצבעים נעים בין אפור, חום, כחול וקיימים גם חלוקי נחל מפוספסים. עיצוב הבית והגינה באמצעות חלוקי נחל הינו בעל יתרונות רבים כפי שנפרט בהמשך:
1.      חיסכון משמעותי במים – שילוב של חלוקי נחל בגינה חוסך בצורך להשקות חלקים נרחבים בגינה ועם עליות מחירי המים בארצנו בשנים האחרונות זהו יתרון גדול. בנוסף, שילוב של חלוקי נחל באזורים בהם יש צמחיה תורם למניעת צמיחה של עשבים שוטים ולוויסות טמפרטורה ולחות באדמה ובאופן זה מייעל את השקיית הצמחים ותורם לבריאותם.
2.      עיצוב - חלוקי נחל מאפשרים לנו לשלב אותם בחלקי הבית השונים ובגינה ועוזרים לנו ליצור מראה אלגנטי, חמים, קלאסי, מודרני, ביתי, כפרי או מתקדם – בהתאם למה שנרצה ולאופן שבו נשלב אותם עם אלמנטים עיצוביים אחרים. ישנה אפשרות להגיע למראה מרהיב ביופיו בהשקעה מועטה.
3.      תחזוקה מינימלית – חלוקי נחל מצריכים מינימום של תחזוקה. מחוץ לבית ניתן פשוט להניח אותם וזהו בעוד שבתוך הבית אין צורך בהרבה יותר מאשר ניקוי אבק מדי פעם על מנת ליהנות מהברק הטבעי שלהם.
4.      פשטות ביישום – בניגוד לחומרים אחרים כגון שיש קיסר למשל חלוקי נחל אינם מצריכים כל מומחיות בהתקנתם וניתן פשוט להניח אותם היכן שרוצים שהם יהיו וזה הכל. אין צורך בידע כלשהו.
אם כן חלוקי נחל כבשו אותנו בזכות גמישותם בעיצוב, נוחות השימוש בהם, מחירם המתון ויתרונותיהם הרבים. לכן סביר להניח שאנו נמשיך לראות אותם תופסים יותר ויותר מקום בבתינו ובגינותינו.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ