לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הרחקת יונים – שיטת הדברת מזיקים אקולוגית

אף אדם באשר הוא, אינו יכול לסבול מנוכחות של מזיקים שונים בשטח ביתו. תיקנים, נמלים, עכברים, חולדות וכהנה. זה לא אסתטי, מגעיל, ואף מביא מחלות. ישנם מס' דרכים שונות להיפטר ממזיקים אלה, כאשר, הדרך הכי טובה ויעילה להיפטר מהם, הינה באמצעות הדברתם.
 
אך לפני הדברת המזיקים, חשוב להבין מדוע הם שם? הסיבות העיקריות להופעת המזיקים, הינם מגוונות ומכילות בין היתר: לחות, בורות פתוחים באזורי המגורים, לכלוך ומפגעים תברואתיים אחרים.

הדברת מזיקים בשיטה רגילה

הדברת מזיקים בשיטה רגילה נעשית על ידי שימוש בחומר הדברה רעיל המפוזר בשטחי המקום, וגורם למוות מיידי לאותו מזיק שמופיע. כאשר מדובר בנמלים ותיקנים, נעשה שימוש בריסוס חומרי הדברה בכול שטחי המקום, במקרים של חולדות ועכברים, המצב טיפה יותר מורכב ודורש פיזור של מלכודות מסוימות, אך גם ניתן בהחלט לפזר חומרי רעל הממיתים את החולדות והעכברים.

המטרה העיקרית בשימוש בחומרי הדברה, הינה, מניעת שובם של מזיקים אלה וכניסתם אל שטח הבית שלכם/אל בית העסק שלכם.

מאחר ונעשה שימוש בחומרים רעילים, חלה חובתו של בעל הבית/העסק, לפנות ציוד מזון וכן להתפנות בעצמו משטח המקום למשך זמן מסוים, אשר לא עולה על מס' שעות, עד אשר חומר ההדברה ישקע ויספג באזורי המקום.

הדברת מזיקים בשיטה אקולוגית

הדברת מזיקים בשיטה אקולוגית – מדובר בשיטה ירוקה, אשר נעשית על ידי שימוש בחומרים שהתפתחו בצמחים באופן טבעי כאמצעי הגנה כנגד החרקים אוכלי הצמחים. הדברה אקולוגית הינה שיטה אשר אינה פוגעת בבני אדם, אינה רעילה ואינה מסוכנת.

ניתן להשתמש בשיטה זו, על מנת להרחיק תיקנים, נמלים וכול מזיק ביתי אחר המופיע ומטריד את מנוחתכם. ומה עושים במקרים של יונים?

הדברת יונים אקולוגית

במקרים של יונים, חל איסור להשתמש בחומרי הדברה או בשיטות אחרות אשר גורמות ליונים לסבל רב ולהריגתם. הדברת יונים אקולוגית, דוגלת בהרחקת היונים מאשר הריגתם חלילה. זאת מאחר ובמקרים של יונים, הריגתם לא תמנע מהם להמשיך להופיע. יונים מגיעות מכל קצווי תבל ומחפשות אזורים חמימים ונוחים לקנן בהם ולהמשיך את קיומם, על ידי הבאת גוזלים חדשים לעולם.
 

הרחקת יונים שיטת הדברה אקולוגית

הרחקת יונים ניתן להשיג במספר שיטות שונות וחוקיות. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי או על ידי חברה מקצועית להרחקת יונים. ניתן להרחיק יונים מכול אזור בבית, על ידי נקיטת מספר פעולות חשובות.

הרחקת יונים באופן עצמאי תדרוש מכם, רכישת ציוד וחומרים שונים בכדי להתקין את הציוד הנדרש במקום. תדרוש מכם להשתמש במשנה זהירות כאשר תצרכו לטפס אל מקומות גבוהים, כגון גגות רעפים, מרפסות וכדומה.

לא כל אחד מסוגל להשתמש בשיטות עצמאיות להרחקת יונים, מהסיבות המפורטות לעיל..

לכן, במצבים כאלה, מומלץ וכדאי לפנות אל חברה מקצועית להרחקת יונים, אשר תפקידה הוא לנתח את בעיית היונים אצלכם ולמצוא פתרון מתאים אשר יספק פתרון הרחקת יונים מקיף ואיכותי לביתכם/לבית העסק שלכם.

לא נרחיב כאן, מאחר וזהו תחום גדול מאוד, אך רק לשם הידע, מדובר בשיטות שונות, הכוללות בין היתר, רשתות נגד יונים, דוקרנים נגד יונים, דחלילים מיוחדים להפחדת יונים ועוד..
 


מאמרים | קישורים | שת"פ