לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הרחקת יונים
 
אחת הבעיות הקשות איתן מתמודדים בתים רבים ובפרט בתים שיש בהם סככות או מרפסות עם סורגים, הן יונים אשר מתיישבות במקום ומחליטות לא לעזוב אותו. בהתחלה זה אומנם נחמד מאוד, במיוחד עבור הילדים שמאוד אוהבים שיש יונה שאפשר להביט בה ואולי אפילו ללטף אותה, הבעיה היא שעם הזמן היונה מביאה ריחות מאוד לא נעימים שנכנסים לתוך הבית ומשפיעים על כל ההתנהלות בו.

לכן בשביל להימנע מראש ממצב שכזה, מומלץ מבעוד מועד להשתמש בכלים להרחקת יונים. כלים אלו אפשר לרכוש באופן עצמאי בחנויות שונות לכלי בית אך מוטב להשתמש בחברות הדברה ומרחיקי יונים מומחים שידעו גם לבחון את המצב וגם להתאים לכם כלים שונים של הרחקת יונים. כלים אלו אמורים למנוע מראש מצב בו היונים מחליטות להתיישב במקום וליצור מצב מאוד לא נעים בו.

בין היתר, יונים עלולות להשאיר אחריהן שלשלת אשר יכולות לגרום להופעת טפילים שונים שיביאו למחלות. זו הסיבה שיש לוודא כל הזמן, שאין במרפסת או בשום חלון אחר בבית, יונים אשר מקוננות שם ואף מקימות קן. לשם כך מומלץ להיעזר בכלים שונים להרחקת יונים, כלים שניתן כאמור לרכוש בעצמנו או דרך חברת הדברה ומרחיקי יונים. 

אילו כלים לצורך הרחקת יונים יכולים לעזור לכם

הכלי הפופולארי ביותר להרחקת יונים היא רשת. הרעיון הוא להתקין על גבי המרפסת או החלון בצידם החיצוני. כך אין אפשרות להיכנס פנימה ולשבת על אדן החלון. היתרון הוא עצום, כי היונה לא יכולה לקרוע את הרשת והיא חזקה מספיק בשביל להישמר זמן רב ובתנאי מזג אוויר שונים.

הבעיה עם הרשת היא בנראות. מי שמסתכל עליה מבחוץ, לא יכול שלא לקבל את התחושה שמדובר במקום סגור ואטום ויוצר תחושה לא נעימה. לכן בבתים רבים מעדיפים לא להשתמש ברשתות, אלא בכלים אחרים. יש לציין שאפשר למצוא כמה דוגמאות של רשתות, החל מרשת פלסטיק, רשת מגלוונת, רשת לול ועוד.

דוגמא אחרת לכלי הרחקת יונים, הם דוקרנים. מדובר בכלי פשוט, דוקרנים חדים, אשר היונים קולטות ממרחק ויודעות שהן לא יכולות לעמוד במקום. דוקרנים אלו מתאימים לא רק למרפסות ולחלונות, אלא גם לגגות מסוגים שונים. אנחנו נוכל למצוא דוקרנים לשם הרחקת יונים הן בגגות של בתים פרטיים, מבני מגורים וכן מבנים ציבוריים רבים.

חשוב להבין, להבדיל ממזיקים אחרים, אין דבר כזה הדברת יונים, חברות הדברה לא מרעילות יונים אלא מציבות כלים שונים שמטרתם להרחיק אותם.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ