לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה הוא למעשה מונח גג, אשר כשמו כן הוא, כולל בתוכו מגוון רחב של הדברות מסוגים שונים, תוך שימוש בחומרים שונים ובשיטות שונות, ומיועד כנגד מזיקים שונים. הדברות מבוססות על שימוש בחומרים המיועדים לפגום בביולוגיה של התאים של המזיקים, כשתחת המונח מזיקים נכללים: ג'וקים, נמלים, עכבישים, עכברים, חולדות ועוד כהנה וכהנה בעלי חיים קטנים וחרקים שגורמים נזק לאדם, בין שמדובר בנזק פסיכולוגי, ובין שמדובר בנזק כלכלי.
כיצד עובדים המדבירים?
בשוק ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי הדברה הפועלים פחות או יותר באותו אופן, אם כי נבדלים זה מזה ביעילותם, במשך ההשפעה שלהם, בעוצמת ההשפעה שלהם, וביכולתם לכסות שטח נרחב. כך למשל, רובנו מכירים את המדבירים שרוכשים בסופרמרקטים לשימוש ביתי. אם ניקח למשל את הנושא של הדברת ג'וקים, הרי שמדבירים אלה מיועדים לפגום במערכת העצבים של הג'וקים באופן שלא יאפשר להם להניע עוד את שריריהם, לרבות שרירים קיומיים כמו נשימה. כאשר הג'וק נכנס אל תוך השטח המודבר גופו סופג מן החומר. הסימנים הראשונים שנראה הם ג'וק המתהלך כמו שיכור, לא מצליח לעמוד על הרגליים, מתקדם לאיטו, חוזר חזרה ומאבד כל תחושת כיוון ויציבות. בסופו של דבר בתוך מאמציו לחזור לעצמו, הג'וק מתהפך על גבו, ומשם כבר מגיע הסוף.
שוב, אם נתמקד לרגע בעולם של הדברת ג'וקים, החסרון המהותי ביותר של המדבירים למיניהם, הוא שהם לא מרתיעים את הג'וק מלהתקרב לאזור, אלא משפיעים עליו רק לאחר שספג את החומר. זאת הסיבה שגם לאחר שעשינו הדברה מקיפה ורצינית, אנחנו עדיין עלולים לראות ג'וק או שניים עד שאלו יגיעו לאחד מהאזורים המודברים ויסיימו את חייהם. את גופתם כמובן נאלץ לזרוק בעצמנו לפח.
מומלץ להיעזר במדביר מקצועי
לעומת המדבירים הביתיים, ישנם חומרים חזקים במיוחד שבהם נעשה שימוש על ידי מדבירים מקצועיים. חומרים אלה הם בעלי ריכוז גבוה עשרות מונים מהריכוז של המדבירים הביתיים, והם מסוגלים להישאר על פני השטח לאורך זמן רב במיוחד. זאת הסיבה שעל אף שתמיד כדאי לשמור מדביר ביתי מתחת לכיור, הדברות ככלל מומלץ לעשות בצורה מקצועית.


מאמרים | קישורים | שת"פ