לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 נושא ההדברה הינו מרכזי ואינטגראלי בסביבת המגורים הפרטית ובמוסדות ציבוריים. כידוע מזיקים רבים מסוגים שונים נמשכים למקומות סגורים בהם מתגוררים בני אדם ומסבים נזקים חמורים שבאים לידי ביטוי הן במישור האסתטי והן במישור הבריאותי עד לכדי סיכונים של זיהומים ומחלות שונות. ישנן כיום כמה שיטות ודרכים לבצע הדברה, על ידי שימוש באמצעים מסוימים וחומרים ייחודיים, כאשר הדבר תלוי בסוג של המזיק. לא כל חומר הדבר שיימצא יעיל נגד מזיק מסוג אחד יהיה גם יעיל עבור מזיק מסוג אחר.

להתאים את סוג ההדברה לסוג המזיק

בשורה תחתונה חשוב מאד להתאים את שיטת ההדברה לסוג של המזיק אותו יש צורך לסלק. כיום ישנם נותני שירות רבים בתחום ההדברה חלקם יגיעו כאנשי מקצוע עצמאיים שפועלים באופן פרטי וחלקם יגיעו בצורה של חברות גדולות שמעניקות בנוסף לשירותי ההדברה שירותים נוספים כגון פינוי דירות, הובלות, ניקיון ותיקונים שונים. אחת מההדברות הפשוטות יחסית היא נגד נמלים, יחד עם זאת חשוב לציין שגם אם נעשתה הדברה יסודית עבור המקום ממנו היו רגילות הנמלים להיכנס לבית, אין זה אומר שהן לא יופיעו בשנית.

שיטות ביתיות להדברת נמלים

ניתן לבצע הדברת נמלים על ידי שימוש בחומרי הדברה ביתיים, מהסוג שכיום מציעות רשתות השיווק. אמצעי הדברה אלו מיועדים באופן ייחודי נגד חיסול נמלים, ולרוב יכילו חומרים כימיים. בשל הריכוז הכימי הגבוה שמצוי באמצעים הנ"ל יש צורך לנקוט באקסטרה אמצעי זהירות במהלך השימוש בהם ובפרט להימנע משאיפתם או ממגע של העור בהם, שכן הדבר עשוי להוביל לפגיעות חמורות. מעבר לשיטות הדברה אלו ניתן גם לעשות שימוש בשיטות ירוקות שאינן מסבות נזק לסביבה או עלולות לפגוע בבריאות דיירי הבית.

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה נגד נמלים מיועדת לחסל אך ורק את הנמלים, ואיננה גורמת לפגיעה בבעלי חיים אחרים המצויים בסביבתם. הדברה ירוקה נגד נמלים יכולה גם להסתכם אך ורק בהרחקה של הנמלים ולא בחיסולם לדוגמא ניתן להניח קינמון או ציפורן במקום שממנו מגיעות הנמלים אל הבית.


מאמרים | קישורים | שת"פ