לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


ידוע כי אגרנות כפייתית היא אינה דבר בריא. זוהי מחלת נפש בה החולה אוגר חפצים מכל הבא ליד אפילו  מתוך פחי האשפה. אגרנות כפייתית היא אינה דבר שקל בכלל לשנות אותו. יש תהליך של גמילה שיכול כן להציל חלק מהחולים באגרנות כפייתית. מדובר על התמכרות, ולכן צריף פה תהליך של גמילה וטיפול פסיכולוגי ומערכתי מורכב מאוד. ההתפטרות מההרגלים של האגרנות הכפייתית היא חשוב כי זה בעצם הצעד הראשון לריפוי מן המחלה הנוראה הזאת שמביאה רק לחורבן ולהרס עצמי של החולה בה. כמו בכל דבר הממכר כמו למשל יין או סמים, קל מאוד למעוד שוב, ולכן יש עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומפני דירות מאגרנות כפייתית, העובדים בשיתוף פעולה ועוזרים לאגרן הכפייתי {בהסכמתו כמובן} לצאת מהמחלה.

מהן הסיבות להתפתחות המחלה של אגרנות כפייתית?

ישנה אובססיה הקשורה בנפש האדם, אלה שחולים במחלת אגרנות כפייתית, לא יוכלו לזרוק חפצים שהתקלקלו או שאין בהם בכלל שימוש. יש לאנשים החולים במחלה זו, מין פחד שאולי יחפשו משהו שנראה להם יעיל ולא ימצאו אותו, זו בדיוק הכפייתיות שבדבר. המחלה הזאת עם הזמן, גורמת להרבה אגרנים כפייתיים למלא את הבית בשלל חפצים עד אפס מקום, מהרצפה עד התקרה! גם כשהאגרנים הכפייתיים הולכים לסופר מרקט הם קונים הרבה יותר דברים ממה שהם צריכים  האגרנים הכפייתיים חיים בסכנה, החפצים יכולים ליפול על ראשם ולקבור אותם חיים, או שעלולה לפרוץ שריפה שתשים את האגרנים הכפייתיים בסכנת חיים. אנשים אלה החולים במחלת אגרנות כפייתית, נוטים לחיות לבד, אף אחד או אחת אינם יכולים להיות נשואים ולהקים משפחה עם אדם החולה באגרנות כפייתית. קשה להתנהל ולחיות בכלל בבית מלא חפצים, ולכן הם מבודדים מכולם.

מה עושים עם כל הבלגן?

 יש אפשרות להסביר לאגרן הכפייתי כי מנסם לעזור לו וכי הוא יכול לחיות בתנאים הרבה יותר נוחים ונעימים מאלה שהוא חי בהם עכשיו. צריכים לשתף את האגרן בהליך הריפוי שלו והוא חייב להסכים. לזה ולשתף פעולה.מאמרים | קישורים | שת"פ