לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מה בין הדברה אקולוגית למזון?

המזון שכולנו אוכלים מיוצר ברובו בשיטות של ייצור המוני. החקלאים עושים שימוש במיכון חקלאי משוכלל שמאפשר להם לעבד שדות נרחבים תוך שימוש בחומרי דישון שמעלים במידה ניכרת את פוריות הקרקע. על מנת למנוע התרבות של מזיקים הפוגעים בגידולים החקלאיים, נהוג מזה שנים להשתמש בחומרי הדברה כימיים, שיש להם צד בעייתי – היותם רעילים ומזיקים גם לבני האדם ולא פחות מכך – גם לסביבה. משום כך, הולך ומפתח השימוש באמצעי הדברה חלופיים ובשיטות של הדברה אקולוגית. במילים אחרות: הולך ומתבסס הקשר בין המזון המשווק לנו לבין הדברה אקולוגית ירוקה, שמאפשרת להשיג יותר תפוקה חקלאית ללא יצירת נזק משני לאדם או לסביבה.

יתרונות ההדברה האקולוגית

המונח "הדברה אקולוגית" דומה למדי למונחים כמו "הדברה ירוקה" או "הדברה ביולוגית". מדובר במכלול שיטות שנלחמות במזיקים שפוגעים בחקלאות באופן שבו הנפגע היחיד יהיה אותו גורם מזיק. אם למשל מדובר בשדה חיטה שבזכותו יש לכולנו קמח ולחם, הדברה אקולוגית תשאף לחסל טפילים וכנימות שהורסים את החיטה בלי להרעיל את הקרקע ובלי לגרום להרעלה של השיבולים.
כאשר מכונות אריזה אורזות במהירות את האורז, את העדשים או כל מוצר מזון אחר, חשוב לזכור את שיטות ההדברה האקולוגית ואת יתרונותיה:
  • ללא הדברה אקולוגית, בסופו של דבר מלאי המזון ילך ויפחת בשל השפעות שליליות ומצטברות של מזיקים שנעשים עמידים לחומרים כימיים. הדברה אקולוגית שומרת על יעילותה, שכן הטפילים והמזיקים מתקשים להסתגל אליה.
  • באמצעות שיטות כמו פיזור חרקים טורפים, כנימות, שיטות של מאבק ביולוגי באמצעות פטריות ואף בעזרת חיידקים – ניתן למנוע זיהום של מי תהום, אותם המים החיוניים לשתייה, כמו גם להשקיית אותם הגידולים החקלאיים שמהם מגיע המזון שכולנו אוכלים.
  • הדברה אקולוגית אינה מערערת את האיזון הטבעי ואינה פוגעת במיני בעלי חיים וחרקים שאינם מזיקים, בשונה משיטה מסורתית של ריסוס שדות חקלאיים או של ריסוס בחממות.  

יותר מחקר – יותר מזון

כאשר מספר האנשים החיים ברחבי העולם מביא לביקוש פנומנאלי למזון, אין פלא שהמחקר מתבצע ביתר שאת בכדי שניתן יהיה להפיק יותר מזון מכל דונם של חלקת שדה. המחקר נועד להשיג שתי מטרות: ראשית, שיפור פוריות הקרקע בדרכים שלא יפגעו באיזון הטבעי. שנית, הדברת מזיקים יעילה יותר, בכדי שהשדות המניבים לא יפגעו ושהיבולים החיוניים לא ירדו לטמיון. ההדברה האקולוגית, המבוססת על שימוש בעקרונות של קיימות, נחשבת לגורם מרכזי שיעלה על שולחננו מזון איכותי גם בשנים הבאות, וגם בעולם מאוכלס וצפוף.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ