לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מיחזור פסולת אלקטרונית

במהלך השנים, בני אדם צוברים פסולת מכל הסוגים, אותה פסולת שמצטברת הופכת לחומר מאוד מזיק לכדור הארץ, פסולת רעילה ומאוד מסוכנת. מאחר שבישראל אין מערך מסודר לטיפול בפסולת, מפעלים אמורים לדאוג בעצמם לפסולת, מה שהם לא תמיד עושים וכאן מתחילה הבעיה לגדול. אומנם הבעיה נוצרת גם כתוצאה מפסולת של בתים פרטיים, אך מדובר בממדים אחרים לגמרי כשמדובר במפעלים. אחד מהחומרים שחשוב למחזר זו פסולת אלקטרונית, אשר בדרך כלל מוטמנת באדמה ומביאה לזיהום סביבתי מאוד חמור. בתוך הפסולת האלקטרונית מצויים מתכות רעילות שאינן מתכלות כגון עופרת, כספית וקדמיות. חשוב מאוד שכל אחד מאתנו ייקח צעד קדימה עבור מיחזור פסולת אלקטרונית, מה שימנע בוודאות את הזיהום הסביבתי. כל עוד כל אחד יירתם לפעולה, ביחד נוכל להצליח!

איסוף פסולת אלקטרונית

מיחזור פסולת אלקטרונית מתבטא באיסוף הפסולת, בהפרדתה, ובמיון נכון של כל חלק ולו הקטן ביותר. במידה ויש לכם בבית טלוויזיה ישנה, ניתן לפרק אותה לחלקים קטנים ולמיין אותם לפי החומר ממנו הם עשויים. כל עוד המיחזור יהיה יותר ממוקד ונכון, כך גם הוא יהיה יותר קל לעשייה ולא יהפוך לנטל לאף אחד. עצם הפירוק של כל החלקים מאפשר שימוש חוזר בכל אותם רכיבים, כך גם ניתן לחסוך במשאבים חדשים ובחומרי גלם חדשים עבור מוצרים שונים. אומנם אנחנו רגילים למיחזור הנייר, הפלסטיק והזכוכית, אך גם מיחזור פסולת אלקטרונית זה צעד מאוד חשוב עבור סביבה ירוקה יותר והגנה מפני רעלים באוויר שאנחנו נושמים ובאדמה ממנה אנחנו אוכלים.

סביבה ירוקה ונקייה

מיחזור ירוק פועל למען הסביבה ולמען האיכות חיים שכל אחד מאתנו רוצה לקבל, זאת הוא עושה באמצעות איסוף פסולת אלקטרונית, קליטה, פירוק, הפרדה ומיון לפי חומרים כגון פלסטיק, ברזל, נחושת וכדומה. כל אחד מהחומרים נשלח למפעל המתאים, בכדי שיבצע זיקוק המתכות האצילות שמצויות בפנים, בכדי שיהיה ניתן להשיב אותן לתעשייה וליצור רכיבים חדשים. אין ספק כי ההתחממות הגלובלית בעיצומה ובכדי לעצור אותה, חשוב להגן על הסביבה ולמנוע ממתכות רעילות להיטמן באדמה, להפריש חומרים מסוכנים ולגרום לזיהום הקרקע ומי התהום. בישראל נוצרת הרבה פסולת אלקטרונית ואיסוף הפסולת לא כל כך פופולארי בכל מקום ורוב הציבור לא מודע לכל הסכנות. חשוב להבהיר לציבור שהאלקטרוניקה שאיננה בשימוש אצלכם כרגע אמורה לעבור למיחזור ולא לעמוד על הדשא בחצר האחורית. לעיתים אין אנחנו ערים להשלכות של המעשים שלנו, בייחוד שמדובר בפעולה תמימה כמו לזרוק את הסוללות הישנות של השלט לפח הרגיל.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ