לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מקצוענים בהרחקת יונים

ליונים יש שם טוב במיוחד, הן מפיקות קולות המיה נעימים לאוזן ונראות נעימות וחביבות. כל זה נכון כל עוד הן שוהות בבטחה על המדרכה ברחוב או בכל מקום אחר שרחוק מביתכם הפרטי. כאשר יונה מגיעה ומתקינה לעצמה קן נאה על אדן החלון שלכם או במקום מסתור אחר בשטח המבנה זה יכול להיראות נחמד ומעניין. הילדים יביטו בבקיעת הביצים וילמדו מעט  על החיים ואתם תיהנו מנוכחות של חיי הטבע בקרבה לביתכם. למרבה הצער, נקודת המבט הזו אינה נכונה וחבל להתפתות אליה.

למה מומלץ להרחיק את היונים?

למעשה היונים יכולות להזיק לבריאותכם ולביתכם בדרכים שונות. ראשית, הלשלשת שלהן מכילה טפילים שונים שעשויים להזיק לבריאותכם. אותה לשלשת עצמה היא חומצית במיוחד ועשויה לגרום לנזקי צבע, לנזקי איטום ולפגוע במערכת המיזוג. שנית – היונים עצמן נושאות עמן כשישים מחלות שונות שיכולות לעבור לבני אדם, ובאופן מיוחד לקשישים ולילדים קטנים. ולבסוף, אזור המגורים של היונים יתחיל עד מהרה להפיץ סביבו ריחות לא נעימים עד מאד. אם תתקשרו לחברת הדברה תגלו שיונים אינן מועמדות להדברה, והפתרון המקובל הוא פשוט להרחיק אותן מבתי המגורים.

איך מרחיקים את היונים?

אחרי שלמדתם את כל מה שתואר לעייל אתם מן הסתם כבר תרים אחר שיטות להרחקת יונים ברחבי הרשת. הניסיונות לצעוק לעברן ואפילו לפרק את הקן שלהן לא יעזרו: היונים יחזרו שוב ושוב למקום שהן בחרו בו ויסרבו לעזבו. שיטה מוכרת במיוחד להרחקתן היא הרשת – פשוט מתקינים רשת סביב האזור שמושך את היונים כדי לחסום את דרכן אליו. שיטה זו יעילה מאד אך יש מי שנמנעים ממנה מכיוון שלאזור המגודר יש מראה לא נעים, ואם מיקומו בולט הוא פוגם במראה הנכס. לפני שמוותרים כדאי לדעת שישנן רשתות אסתטיות שהנראות שלהן נמוכה.
שיטה חלופית שעושה את העבודה היא התקנת דוקרנים – מקלות חדים אשר מרחיקים את היונים כאשר ממקמים אותם על האזור המועד לפורענות. היונים רואות את הדוקרנים ויימנעו מלהתקרב אליהם. אנשים רבים נמנעים מדוקרני פלסטיק שעשויים לפגוע ביונים ומעדיפים 'דוקרני קפיץ' שהיונים נמנעות מלשבת עליהם מכיוון שהם יוצרים משטח לא יציב ולא נוח. ישנם גם מוצרים אלקטרוניים שונים אשר מפיקים צליל שאמור להפריע ליונים, אך מומחים מטילים ספק ביעילותם.

בשורה התחתונה יונים הן חיות מחמד גרועות ביותר וכל בעל דירה צריך להכיר שיטות להרחקת יונים ולוודא שהן אינן ממקמות את עצמם בקרבת מקום למגוריו.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ