לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מרחיקים את היונים וחוזרים לחיים שלווים

אנשים רבים רואים ביונים כבעל כנף חמוד ושאינו מזיק אך מחשבה זו רחוקה מאוד מהמציאות. נכון, היונה היא סמל לשלום במדינת ישראל אך למעשה מדובר בבעל כנף מזיק, פוגם באיכות החיים ובעיקר מסוכן מאוד מבחינת מחלות. כאשר יונים מחליטות להתמקם במיקום מסוים, הרחקתם הופכת להיות אתגר של ממש בלעדי האמצעים המתאימים ובמאמר זה נעזור לסובלים, להרחיק את היונים במהרה ולצמיתות.

איך מרחיקים את היונים

כיום, ישנם אמצעים, שכל מטרתם היא הרחקת יונים והם יצליחו להרחיק את היונים ביעילות ואף בקלות. עם השנים, התפתחו והשתכללו האמצעים ודרכי ההרחקה הפכו קלות יותר כנגד היונים – בעלי כנף חכמות אשר יודעות כיצד להתגבר על מכשולים ולא נוטות לוותר על "הבית" שהקימו, בקלות. סקירה קצרה של שני אמצעי ההרחקה הפופולריים תציג את האמצעים הבאים:
  • דוקרנים – דוקרני פלסטיק או מתכת בעלי קצה חד המותקנים על אדן החלון או פינות שונות, כגון קימורים ומקומות בהן היונים מתיישבות ומקימות לעצמן קן. ישנם מספר סוגים של דוקרנים והשכיח ביותר הוא הפלסטיק – תודות למחירו הזול והתקנתו העצמית והקלה יחסית. כפי שניתן להסיק ואף מסקנה דיי מתבקשת, הדוקרנים אינם יעילים כנגד היונים, שיודעות להתגבר עליהם ובמרבית המקרים, הופכים להיות סוג של "קישוט". היונים לומדות לדלג מעל הדוקרנים או מניחות עליהם זרדים וכך בעצם מבטלות את הדקירה שאמורה להרתיע אותן. בנוסף, חשוב לדעת כי בין הדוקרנים, תצטבר לשלשלת רבה ולא ניתן יהיה לנקותה בקלות מבלי להסיר את הדוקרנים או לפגוע בהם.
  • מערכת אלקטרונית להרחקת יונים – כאן מדובר בסוג הרתעה והרחקה יעיל יותר, המצליח לעורר את מנגנון הזיכרון של היונה ולגרום לה לסווג את המקום בו מונחת המערכת האלקטרונית כמקום עוין. בעזרת המערכת, היונה אינה חוזרת למקום אשר סווג אצלה כמקום עוין וזאת משום שאינה יודעת כיצד להתגבר עליו. המערכת מורכבת ממספר פסי דריכה על בסיס PVC העמיד כנגד UV וכנגד נזקי מזג האוויר. על פס הדריכה קיים פס אלומיניום המוליך את המתח עצמו המגיע מהרכזת והיונים אינן יכולות ללמוד כיצד להתגבר על ההתרעה (מקצבים רנדומליים), וכתוצאה מכך מסווגות היונים את המיקום כמקום עוין ומחפשות לעצמן בית במקום אחר.
לסיכום, את היונים ניתן להרחיק בקלות, ביעילות ובדרכים הומניטריות. אין צורך בהריגה או פינוי היונים או בהתקנה של דוקרנים המכערים את עיצוב הבית. מערכות אלקטרוניות להרחקת יונים מצליחות להרחיק את היונים לצמיתות ובאופן דיי מהיר.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ