לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


תחום הדברת מזיקים הוא תחום שנמצא בפיתוח מתמיד. אם בעבר ביצוע הדברה דרש תפעול לוגיסטי מסובך, ארגון של הבית או המבנה המיועד להדברה לפני ההדברה עצמה ופינוי האזור לעשרים וארבע שעות או יותר אחרי, הרי שהיום מדובר בעניין פשוט יותר שלוקח מספר שעות לכל היותר ויעיל לא פחות.
 
 

מהן המגמות בענף ההדברה?

הדברת מזיקים מצטרפת גם היא לשמירה על איכות הסביבה ולטרנדים הירוקים ואת החומרים האגרסיביים והרעילים מחליפות היום הדברות ירוקות, אקולוגיות או אורניות כאשר הבסיס הוא שימוש בחומרים טבעיים המדמים הורמונים ופרומונים שהמזיקים מפרישים על מנת להגיע למזיקים במקום שימוש ברעלים כימיים חזקים ומסוכנים.
 
 

מהם סוגי המזיקים אותם מדבירים?

ההדברה מעניקה פתרון לרוב הגדול של המזיקים. פרעושים או תיקנים, יתושים ונמלים ואפילו כנימות על צמחים וחשופיות הם מזיקים שכדאי מאד להרחיק מהבית או מבית עסק ורצוי להרחיקם לתקופה ארוכה ככל האפשר ואף לצמיתות. ההדברה האקולוגית משתמשת בפרומונים, אשר בערתם המזיקים מתקשרים, ומשתמשת גם במזיקים עצמם כנשאי הפרומון והרעל למקום המסתור של המזיקים.
 
 

מהם יתרונות ההדברה האקולוגית?

הדברה זו נותנת מענה מידי וללא צורך בהמתנה של שעות או יממות לבעיות מזיקים. מעל הכל היתרון הגדול של הדברה זו הוא האפשרות לחזור לשגרה עם הסתיים ההדברה. עובדה זו נוחה לכל אחד ולכל בית פרטי העובר הדברה אך היא מהווה יתרון עצום לבתי עסק אשר ההיגיינה שלהם לא מוטלת בספק אף פעם ותדירות העבודה היא גבוהה. למשל, בתי מלון, אולמות אירועים או מסעדות הם מקומות אשר לא יכולים להיסגר למספר ימים וחייבים לבצע את ההדברה ולחזור לשגרה.
 
 

האם ניתן לבצע הדברה לבד?

ניתן לבצע הדברה באופן מקצועי בעזרת חומרי הדברה שנרכשו בסופר או בחנות. הדברה באחד מהחומרים הללו היה נקודתית ויכולה לפתור את הבעיה באופן זמני אך יש לקחת בחשבון שההדברה לא תחזיק מעמד ולא תאריך זמן.
 
לסיכום, הדברה היא אינה סיפור מסובך כפי שהיה בעבר. ניתן לבצע הדברה גם באופן פרטי אך החשוב הוא להתאים את סוג ההדברה למזיקים אשר ברצוננו לחסל ולנסיבות מסביב.


מאמרים | קישורים | שת"פ