לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


עיצוב גינה אקולוגית

גינה אקולוגית זוהי גינה בה קיימים אלמנטים שונים המטפחים את הסביבה הטבעית. גינה זו היא מעין מערכת אורגנית שלמה בה קיימים יחסי גומלין בין האדם, בעלי החיים, הצמחייה, האדמה והמים. כמו כן בגינה זו נעשה שימוש במשאבים טבעיים על מנת לשמור על הסביבה הטבעית וכן לחסוך בבזבוז אנרגיה יקרה ומיותרת.

אדמה אורגנית
האדמה היא חלק חשוב בגינה האקולוגית, בשיטה זו נעשה שימוש בחומרים אורגניים. הצמחייה תהיה מגוונת, כשנעשה שימוש רב בצמחים המיועדים לאכילה, מרפא ובצמחי תבלין. כמו כן יהיה גיוון בין צמחים עונתיים לצמחים רב שנתיים וכן צמחים מסוגים, גדלים וצבעים שונים. הצמחייה המגוונת יוצרת הרמוניה ומעגל חיים שלם בגינה, היא מספקת מזון לבעלי חיים, מושכת מעופפים המפזרים אבקנים ותורמת לתהליך הפוטוסינתזה המשחרר כמויות חמצן בריא לסביבה. על מנת להיפטר ממזיקים יש להשתמש בחומרי הדברה טבעיים ולא בחומרים כימיים הפוגעים בסביבה.

צמחייה עשירה

הצמחייה ובעיקר הירקות וצמחי המאכל דורשים לרוב מים רבים, לכן, בתהליך עיצוב גינה אקולוגית יש לתכנן את מערך המים וההשקיה בקפידה על מנת שנוכל להפיק את המרב באמצעות משאבים טבעיים. לפיכך, יש להשתמש במערכות המנצלות את מי הגשמים לשם השקיה חוזרת ומדויקת בהתאם לצרכים של הצמחים השונים.

יצירת הרמוניה בגינה

בתכנון הגינה האקולוגית יש לתכנן את כל מערך הגינה כך שכל חלק באורגניזם החי והנושם יחיה בהרמוניה עם האחר. כך, שהגינה תותאם לכל צמח ובעל חיים, אם זה מבחינת אדמה, ואלמנטים שימושיים שימשכו את בעל החיים (פרחי צוף וצמחי מאכל, מקורות מים, סלעים, עצים נשירים ועוד..). כמו כן חשוב לא להשתמש בצמחיה או באלמנטים אחרים אשר עלולים ליצור תחרות ביניהם.

הקמת גינה אקולוגית על ידי מעצב גינות

את הגינה האקולוגית יש לתחזק מדי יום, יש להתייחס אליה כאורגניזם חי ולטפל בה במסירות. הגינה "חשה" את הטיפול של בעל הגינה, כמשקיעים בה והיא מטופלת כהלכה היא תפרח ותשגשג. על מנת להקים גינה אקולוגית איכותית ולהפיק ממנה את המרב מומלץ להיעזר בשירותיו של מעצב גינות על הכשרה באדריכלות נוף. מעצב הגינות יבצע תכנון מקיף טרם הקמת הגינה ועיצובה.
בתכנון הגינה המעצב יפעל על מנת להפיק את המרב מהגינה זאת בהתאם לאופי שטחה, מיקומה וגודלה. כמו כן, המעצב יעשה שימוש באלמנטים שונים שיתרמו לשמירת הסביבה הטבעית ושגשוגה, זאת כמובן בשיתוף עם בעל הגינה. כיום ניתן לבצע תכניות הדמיה ממוחשבות מתקדמות הנותנות תמונה ויזואלית הממחישה את מראה הגינה המיועדת. הלכך, מומלץ להסתייע במעצבי גינות מקצועיים לשם הקמת גינה אקולוגית מוצלחת ואיכותית.
 
 


מאמרים | קישורים | שת"פ