לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


עיצוב מטבח פרובנס – כמו האצולה של פעם

בואו גם אתם להרגיש אצילים ועשירים שיודעים להוקיר מראה עץ מלא וגימור מקושט. העשירים הללו גרו בבתים שהחזיקו מעמד שנים והמטבח שלהם אצר זכרונות של סעודות גדולות וחוויות מיוחדות. מטבח פרובנס תמיד היה גדול והיו לו מאפיינים של חום ובטחון. מטבח פרובנס הופך מבוקש יותר ויותר אחרי הסגנון הקר והמודרני שמפנה את מקומו לחם והישן. לכן יש בו שולחן מרכזי במקום מרחב מוגזם, משטחים מעץ וכלים מחומרים טבעיים כמו ברזל, נחושת וחרס.
 

הפרטים הקטנים במטבח פרובנס

בעיצוב הזה, ששם דגש על משטחים גדולים ומרחב גדול, יש מקום להשתמש בפרטים הקטנים כדי להעניק לו את הגוון היחודי שלו, כמו בד משבצות שתלוי על חזית הארון, ואפילו כיסויים לבקבוקים ולצנצנות, העשויים אף הם בד משובץ. גם עץ וצמר יוסיפו למימד של מטבחים בסיגנון פרובנס כי הבסיס בעיצוב הזה הוא שילוב של חומרים שבאים ישר מן הטבע. המראה הכפרי והטבעי משתלב יפה עם הרוחות החדשות של קיימות ושמירה על איכות סביבה וכך מטבח בעיצוב פרובנס מתאים לחיים שמשתלבים עם סביבה נקיה וטבעית.
 

קש ונחושת בעיצוב מטבח פרובנס

סל מקש המשמש לפירות יתאים לעיצוב מטבחי פרובנס והוא מקביל לסל הקש בו אספו את הביצים והניחו במטבח הישן. כיור נחושת קטן המותקן במשטח העבודה הגדול יזכיר גם הוא ירקות טריים שנרחצו בקלילות, כשאין בהם חומרי הדברה ושאר חידושים. לעומתו, אגב, הכיור הרגיל הוא גדול ומתאים לשטיפה של כלים גדולים. המטבח הפרובנסי המקורי לא חסך בגודל של הכלים והם הכילו כמויות המתאימות לסועדים רבים.
 

קורות בתקרה וספסל על הריצפה

אפשר להוסיף קורות עץ בתקרה כדי להשוות לה מראה כפרי במיוחד. קורות העץ במטבחי פרובנס המקוריים ניבנו באופן לא מושלם מלכתחילה, ועל כן היו קורות המטבח העליונות חשופות. הנועזים בין הלקוחות שבחרו מטבח בסגנון פרובנס, ייעזו להציב בצד ספסל פשוט מעץ, שנראה בדיוק כמו זה שעליו ישבו הנערים שברחו אל המטבח והתגנבו דרכו, או הספקים שמצאו עליו מנוחה לרגע אחד קצר.

תוכלו למצוא דוגמאות לכך בפורטל המטבחים AMITBACHIM מטבחים פרובנס ועוד שלל מטבחים נוספים מופיעים באתר זה , כך תוכלו למצוא דוגמאות שיאפשרו לכם לעצב נכון את המטבח החדש שלכם.
 
המאמר נכתב בשיתוף פעולה בין חברת "כתיבת מומחים" לאתר https://www.hadbaraecologit.co.il/


מאמרים | קישורים | שת"פ