לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


איך מתארגנים לפינוי דירת ירושה?

 
אנשים מקבלים ירושות שונות. לעיתים הירושה היא דירה של אנשים שהלכו לעולמם. הדירה מלאה במיטלטלין שונים. צריך לעשות פינוי לרכוש על מנת שיהיה אפשר להשכיר אותה או למכור אותה לאנשים אחרים. במקרים כאלו כדאי מאוד לפנות לקבלנים שמתמחים בכל הנושא של פינוי ירושות. לוקח זמן להתאושש מפרידה של אנשים יקרים. אם יש מספר יורשים אז צריך להתארגן ולקבל החלטות. החלטות של איך לחלק מה מהרכוש. כל אחד יכול לבחור לעצמו פריטים כאלו או אחרים ואת השאר צריך לפנות.
 

איך בוחרים קבלן מתאים ?

 
פינוי ירושה הוא תהליך מורכב ועדין. צריך הרבה רגישות בעת מגע עם אנשים שעברו משבר אישי. הרכוש הוא בהרבה מקרים רכוש בעל ערך סנטימנטאלי ליורשים. לעיתים צריך לחלק את הרכוש ולהעבירו למספר בתים. לעיתים הבתים מפוזרים במקומות רבים ומרוחקים בארץ, ויש צורך לבצע הרבה סבבי פינוי. קבלן שעושה פינוי ירושות מודע לנושאים אלו ומתאים עצמו אליהם. צריך לבחור קבלן שיש לו ניסיון בהתמודדות עם מצבים כאלו. בחירת קבלן כזה מאוד תייעל את כל הנושא של פינוי ירושה.
 

איך מתבצעת העבודה ?

 
יש צורך , כאמור, למיין את הרכוש ולקחת לבית היורשים את החפצים השונים שהן רוצים. לעיתים יש רכוש יקר שרוצים למכור. קבלן של פינוי ירושות יכול להמליץ על סוחרים שקונים ירושות. בדרך כלל הסוחרים מציעים סכום אחיד ולוקחים את כל התכולה. יש יורשים אחרים שרוצים למסור חפצים שונים לכל מיני מוסדות ועמותות רווחה. קבלן של פינוי ירושה מכיר גם גופים כאלו ויכול לעזור בנושא. במקרים אחרים כאשר הדירה מלאה בחפצים ישנים, פשוט מבקשים מהקבלן להשליך הכול לאתרי אשפה מורשים של הרשויות המקומיות, או לאתרי מחזור שונים.
 

איך מתנהלים מול הקבלן ?

 
חשוב מאוד לבדוק עם יש כימיה עם הקבלן, צריך לבדוק אם יש לו ביטוחים מתאימים. ביטוחים לנזקי רכוש לנזקי גוף, ביטוחים לצד ג'. כל אלו הם ביטוחים חשובים מאוד שאמורים לתת שקט נפשי ללקוחות שהרכוש שלהם מועבר , ולקבלן שמוגן מפני תביעות כספיות גדולות. צריך לחתום על הסכם מתאים עם הקבלן. כולל פירוט של כל המטלות שהוא צריך לעשות. הקפדה על כל הכללים האלו תיתן ליורשים את השקט הנפשי בעת פינוי הירושות. סך הכול אלו הן מטלות שצריך לשאת בהן במשותף, וטוב שהן ייעשו במהירות וביעילות על ידי הקבלן המקצועי הנכון. קבלן מקצועי שעושה פינוי טוב של דירת ירושה יוסיף לעצמו שם טוב ומוניטין מצטבר.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ