לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הסכנות האורבות בפתח כתוצאה משהייה ממושכת לצד המכרסמים הזעירים והפרוותיים, העונים לשם עכברים, הינן רבות והשלכותיהן כרוכות בנזקים רבים במישור הבריאותי. מעבר לכך עכברים המצויים בשטחי גידול חקלאיים עלולים להסב נזק רב לתוצרת החקלאית. עכברת, הינה אחת מן המחלות השכיחות ביותר שיכולה להיגרם עקב שהייה במחיצתם של עכברים.

מחלת העכברת


מחלה הזו נגרמת כתוצאה ממגע עם הפרשותיו של העכבר או החולדה, בין אם מדובר במי שתייה נגועים בשתן של עכבר או בהימצאות בסביבה הנגועה בהפרשות של מכרסמים אלו. הסימפטומים של עכברת מזוהים לרוב עם הקאות, כאבי ראש עזים, חולשה כללית ודלקות עיניים. בשלבים מתקדמים יותר של המחלה עלולות להתפתח המחלות הבאות, צהבת, דלקת קרום המוח, בעיות בכליות ובמקרים חמורים יכולה לגרום למוות בטרם עת.

הדברת עכברים באופן מיידי


כאשר אתם חוששים מהימצאות של עכברים בכמות מסיבית באזור מגוריכם עליכם לטפל בבעיה בצורה מיידית דרך פינוי דירות לשם התחלה של הדברה יעילה ומתאימה לחיסול הבעיה. אולם עכברים עלולים להסב גם נזק כאמור לגידולים חקלאיים, בין כה ובין כה יש צורך בהול לשים סוף למכה ולחסל את המכרסמים הפולשניים אחת ולתמיד. שימוש בחומרי ריסוס והרחקה מסוכנים נגד עכברים ושאר מכרסמים נדרשת להיעשות אך ורק על ידי בעל מקצוע מורשה ומוסמך בתחום, כלומר על ידי מדביר מקצועי.

הדברה באמצעות רעלים


מדביר מקצועי המתמחה בשיטות שונות של הדברה נגד מכרסמים דוגמת עכברים, יכול להיקרא לוכד עכברים. מדביר עכברים רציני עבר הכשרה מקצועית בתחום ונמצא ברשותו ההיתר החוקי לעשות שימוש בחומרים רעילים ומסוכנים לסביבה ולאדם. אם מדובר בהרחקה של עכברים בחללי הבית הפנימיים ימליץ המדביר על ביצוע של פינוי דירות על מנת להימנע משהייה ממושכת לצד חומרים מסוכנים שיכולים להוות נזק לכלל דיירי הבית. אולם אם מדובר ברעלים של ממש יש איסור מפורש לעשות בהם שימוש בתוך בתים ודירות.

כיום לא נעשה שימוש ברעלים נרקוטיים נגד עכברים בשל החרדה שהם היו מפתחים כתוצאה ממגע עם החומרים הללו, מה שלמעשה לא פתר כלל את הבעיה. כתוצאה מכך הדברה של עכברים כיום מתבצעת או על ידי רעלים אחרים או על ידי סוגים שונים של מלכודות. 


מאמרים | קישורים | שת"פ