לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 בעיית המזיקים הינה אקוטית במיוחד במסגרת התנהלותם של בתי עסק שונים כמעט מכל תחום שהוא. הימצאותם של מזיקים בסביבת העבודה של עסקים רבים פוגעת בפעילות העסקית בצורה אנושה, בין אם מדובר בנמלים, תיקנים ובפרט אם מדובר בעכברים וחלודות. כתוצאה מכך ישנו צורך להזמין שירותי הדברה מטעם חברה או בעל מקצוע אמין אחת לפרק זמן מסוים. כיום ישנן חברות רבות המעניקות שירותי הדברה בנוסף לשירותים נוספים כמו פינוי דירות, ניקיון, שיפוצים ועוד תיקונים.

אלו סכנות ניצבות בפני בתי עסק בתחום המזון?

כידוע מוקד המשיכה העיקרי של כל המזיקים הינו מזון. כל בית עסק שכרוך בעבודה עם מזון קרוב לוודאי יהיה חשוף לסכנה של מזיקים, כאשר מדובר בעסקים רבים דוגמת מסעדות ובתי קפה, רשתות שיווק וסופר מרקטים, מפעלים לייצור של מזון ומשקאות וכן בדוכני מזון מהירים. בתי עסק בתחום המזון, נדרשים לפעול לצד רישיון מטעם משרד הבריאות, כאשר היעדר טיפול בבעיית מזיקים עלולה להוביל לסגירתו של העסק ואי לכך לאובדן הכנסותיו.

שמירה על רמת ניקיון והיגיינה ברחבי העסק

הימצאות של מזיקים בבתי עסק שעוסקים עם מזון במסגרת יומיומית עלולה לגרור אחריה סכנות תברואתיות חמורות לאין ערוך, שיובילו כאמור לשלילת רישיונו של העסק ובסופו של יום לסגירתו באופן זמני ואף סופי. כיום כל עסק שהוא מחויב לבצע הדברה תקופתית, לנוכח כל מה שנאמר לעיל. חלק אינטגראלי במסגרת שמירה על רמת ניקיון והיגיינה נאותה בסביבת העבודה של עסקים בתחום המזון נעוץ בראש ובראשונה בהזמנת שירותי הדברה. כשם שעסקים דואגים לניקיון הכלים וציוד המטבח כך גם עליהם לדאוג לבצע הדברה
בחללי העסק.

עניין של חובה ולא של המלצה- הדברה

גם אם אתם מאמינים שתוכלו לעבור בשלום את הבדיקות שתקופתיות שעורך משרד הבריאות בבתי עסק בתחום המזון, קרוב לוודאי מדובר רק בעניין של זמן עד שאחד מלקוחותיכם יגלה איזה תיקן מתרוצץ לו בחופשיות בתוך המטבח או חלילה בתוך הסלט שזה עתה סיים לאכול. הדבר הראשון שאותו הלקוח יעשה הוא לפרסם את הרושם הראשוני שקיבל מהעסק שלכם במדיות השונות.


מאמרים | קישורים | שת"פ