לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


אם שמעתם את הצרחה הזו עולה ובאה מכיוון חדר הילדים אז כנראה שעכשיו קיץ וחם בחוץ. ג'וקים מתים על ימי הקייץ. זו התקופה החביבה עליהם לצאת מהחורים להגעיל ולהפחיד את בני הבית. להקת מקקים עברה להתגורר יחד עם המשפחה – אין ברירה צריך להתקשר לאיש הדברה.

המקקים בישראל

באזורים טרופים וביערות הגשם הרחק מכאן ספרו המדענים לא פחות מ 3500 סוגי מקקים. בארץ נפוצים למרבה המזל רק שלושה סוגי מקקים, תיקנים או שזכו לשם העממי האהוד ג'וקים. שני סוגי ג'וקים קטנים יחסית אלו הם התיקן המזרחי ותיקן הפסים החום. הג'וק הגדול והדוחה במיוחד נקרא תיקן אמריקאי. אם עברו להתגורר עמכם משפחת ג'וקים אל תצפו להעלמות מהירה של המפגע. תיקנים הם יצורים עמידים בצורה בלתי רגילה ואם התנאים מאפשרים זאת הם יתרוצצו מתחת למיטות בחדר השירותים ועל רצפת המטבח שלוש שנים עד שיגיע יומם לחלוף מהעולם. בין היתר מאפשר עמידותם וחוזקם לשרוד תקופות ארוכות ללא מזון. בעיה.

פעולה מונעת היא הדרך העדיפה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מפגע המקקים היא למנוע את בואם הביתה. בסוף החורף, רגע לפני שהחמסינים תוקפים אותנו צריך לבצע כמה פעולות שיגרמו למקקים חסרי בית לחפש משכן חלופי. הג'וקים אוהבים סדקים וחורים שם הם מתגוררים מקננים מתרבים ומשם הם יוצאים לביקורי פתע מבעיתים. עברו עם שפכטל וגבס בפנים הבית ומחוצה לו. אטמו כל חריץ ונקודת מסתור וכבר צימצמתם את הסיכוי לאורחי הקיץ. נקו את פתחי הביוב ואטמו אותם. נקו את אזור מצבור האשפה ואטמו את פחי הזבל. נסו למנוע קיום מקומות קטנים צרים לחים ואפלוליים. אלו המקומות המועדים על המקקים. אם כל זה לא עזר והג'וקים כבר איתכם אז צריך לקרוא לאיש מקצוע. מעבר לכך אם קניתם ירושה והבאתם חפצים משומשים הביתה יתכן ומקננים בהם ביצי מזיקים. אם קניתם בית מירושה גם אז יתכן ותגלו בעיה זהה ואז תצטרכו לקחת שירות פינוי ירושות והדברה.

כשאין ברירה אז הדברה

חומרי הדברה נחשבים להשמדת המזיקים המכרסמים ופישפשים הנמלים והתיקנים הם לא חומרי בריאות. נהפוך הוא מדובר בחומרים מסוכנים לבריאותנו. כאמור אם אין ברירה ונאלצתם להזמין שרותי הדברה מקצועיים ודאו שאתם מקבלים את השרות מאיש מקצוע שמשתמש בחומים היעילים ביותר המסוכנים פחות כזה שידע לבצע את ההדברה מבלי לפגוע בבריאותכם ובבריאות השכנים כזה שידע להדריך אותכם כיצד לחיות בבית בשעות ובימים שלאחר ההדברה כדי למנוע פגיעה בריאותית . שרות הדברה טוב גם יחסל סופית את המזיקים שחיים בבית וגם יבצע פעולות להרחקה עתידית של מזיקים חדשים. מדביר מקצועי ידע כיצד יש להתמודד עם הביצים שהטילו המקקים. הביצים עמידים בפני חומרי הדברה אבל לאנשי המקצוע יש דרכים לטפל גם במפגע זה. 


מאמרים | קישורים | שת"פ