לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


בחודשי הקיץ החמים במדינת ישראל, כמעט ולא תמצאו בית נטול חרקים ומזיקים. מה עושים במקרה זה? ובכן, ישנן מספר אפשרויות פעולה (או – חוסר פעולה), האחת היא כמובן להשאיר את המצב כמו שהוא, להגיד "יהיה בסדר, הקיץ לא ארוך מדי". ומדי פעם להשליך איזה כפכף על יתוש או ג'וק שמסתובבים בבית. הדרך השניה היא להחזיק סוג של חיית מחמד קוטלת חרקים, כמו למשל חתולים שאוהבים לאכול חרקים ולשחק איתם. הדרך השלישית היא להחזיק מספר תכשירים קוטלי ודוחי חרקים בבית, ולהשתמש נקודתית בכל פעם שנתקלים בחרק כזה או אחר. אך בחודשים החמים במיוחד, נדמה כי הבית משמש אוטוסטרדה עבור חרקים, בין אם מדובר באוטוסטרדה יבשתית, מימית או אווירית. ולא ניתן לרסס כל חרק בנפרד או כל איזור בנפרד. על כן מומלץ במיוחד להדביר את הבית בחודשים אלו, על מנת למנוע השתלטות עויינת של מזיקים ולחיות בשלום וללא פחד. כן, אפילו כשמסתובבים בבית יחפים בחושך.

הדברה וסכנותיה

הדברה כנגד מזיקים מכילה חומרים כימיים, חומרים כימיים עלולים לגרום נזקים, במיוחד לסובלים מאסטמה ומחלות נשימה שונות. אצל אנשים שאינם סובלים ממחלות נשימה, עלולות להתפתח כאלה בחשיפה ממושכת או מרוכזת לחומרי ההדברה. בתים לאחר הדברה הם סכנה מוחשית, בעיקר בשעות הראשונות שלאחריה ולכן מומלץ לצאת מהבית לטווח זמן של כ 6 שעות לאחר סיום ההדברה. פתרון מצויין לכך הוא הדברה אורגנית, בה נעשה שימוש בחומרים אורגניים וידידותיים לסביבה בלבד, שאינם פוגעים בדרכי הנשימה או בבני אדם בכלל.

מה היא הדברה אורגנית

למעשה מדובר בהדברה המתבצעת על ידי חומר אורגני, מן הטבע, ירוק. הדברה זו יעילה לא פחות, אם לא יותר, מהדברה כימית "מקובלת". ההבדל היחיד הוא בנזק שנגרם בחשיפה לחומר ובסכנות הכרוכות בו. הדברה אורגנית היא פתרון מצויין עבור אלו שאינם מעוניינים לשהות מחוץ לבית מספר רב של שעות לאחר הדברה, או אינם מעוניינים להכניס חומרים רעילים לבתיהם. הדברה אורגנית משלבת שמירה על איכות הסביבה ושמירה על איכות החיים, בצורה מצויינת שאינה מתפשרת על ניקיון הבית ממזיקים.


מאמרים | קישורים | שת"פ