לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


פעמים רבות אנחנו נאלצים להתמודד עם מזיקים שונים כגון ג'וקים, צמחים ועשבים פולשים, נמלים, עטלפים, וזוחלים שונים המפריעים לנו לשמור על בית נקי, על גינה מסודרת ועל בית מאורגן ויפה. מזיקים אלו, ביניהם ניתן למנות גם מכרסמים שונים, יונים ועטלפים שלא רק מפריעים לנו לחיות בחיי היום יום לאלא הם גם עלולים להעביר לנו מחלות שונות וחיידקים מזיקים. בדרך כלל הפיתרון לבעיות המזיקים הוא הדברה. בעבר ההדברה נעשתה באמצעות חומרים כימיים שונים שגם השפעותם על בריאותינו ועל גופנו אינה חיובית כלל.

בשנים האחרונות הדברה אקולוגית או הדברה ירוקה הן המענה לכל בעיות המזיקים שלנו ולהדברות הכימיות- הדברה אקולוגית נעשית באמצעות חומרים לא כימיים ולא מזיקים לבריאות האדם. לפניכם מאמר בנושא הדברה אקולוגית.

מהי הדברה אקולוגית?


הדברה אקולוגית הינה שיטת הדברה מאוד שכיחה בארץ ובעולם. ייחודה של הדברה זו היא חוסר השימוש בחומרים כימיים שונים העלולים להזיק לבריאות ולסביבה. הדברה אקולוגית מתבצעת באמצעות חומרים טבעיים בלבד המבוססים על חומרים המצויים בטבע, בעלי רעילות מאוד נמוכה שמטרתם לא לפגוע בסביבה.

האם הדברה אקולוגית הינה הדברה יעילה?


על פי מחקרים ועל פי סקרים שונים ותוצאות שאנשים רבים כבר ראו הדברה אקולוגית מביאה לתוצאות מאוד דומות כמו של ההדברה הכימית. לעומת ההדברה הכימית יתרונה של ההדברה האקולוגית הוא שהיא גם פוגעת בחרקים ובמזיקים השונים והיא גם שומרת על בריאותם של בני האדם מסביב. לעומת הדברה כימית, חומריה של ההדברה האקולוגית מתפרקים במהירות גבוהה יותר והיא מורכבת מחומרים טבעיים בלבד.

הדברה אקולוגית בחקלאות ותעשייה


בעיקר בתחומי החקלאות והתעשייה נושא ההדברה הוא חשוב מאוד כיוון שאף אחד לא רוצה לאכול ירקות ופירות, שימורים או מאכלים שמזיקים שונים היו בסביבת הכנתם. לכן, עובדי מפעלים ועובדי חלקאות תמיד דאגו לרסס ולבצע הדברה באזורי הכנת האוכל, בשדות הגידול וכדומה. כיוון שהדברה כימית היא מאוד לא בריאה ומזהמת, בדרך כלל שדות ומפעלים בהם השתמשו בהדברה זו פגעו לא רק במוצר אלא גם באדם שקנה ואכל ממנו. כיוון שהדברה אקולוגית מבוססת על חומרים טבעיים בלבד אין היא פוגעת בייבול, בפירות השדות ובמוצרים השונים כפי שהדברה כימית יכולה לפגוע בהם.

הדברה אקולוגית ביתית


בשנים האחרונות אנשים רבים הזניחו את ההדברה הכימית והחלו להשתמש בהדברה אקולוגית גם בביתם. במקרים בהם אנשים עוברים שיפוץ או שסובלים ממזיקים רבים בביתם ניתן לבצע הדברה אקולוגית ולא לחשוש שמלא ההדברה תזיק לבריאות שלכם ושל המשפחה שלכם. לדוגמא, במידה ואתם מחליטים לבצע פינוי דירות כדאי במהלך התהליך לבצע גם הדברה אקולוגית. חברות פינוי דירות מציעות גם שירותיי הדברה כחלק מהפינוי.

יתרונות הדברה אקולוגית


הדברה אקולגית אינה פוגעת בסביבה- היא אינה משאירה סימנים או חתימה כלשהי על הסביבה בה מתבצעת ההדברה. בנוסף לכך הדברה אקולוגית לא מסכנת את הנוכחים ואת המתגוררים במקום בכל סוג של הרעלה. בעיקר במקומות בהם יש ילדים יתרון זה הוא משמעותי ביותר כיוון שהדברה כימית למשל היא מאוד מסוכנת ועלולה לא רק לפגוע בבריאותו של האדם אלא גם לגרום נזק לגופו. בנוסף לכך, לעומת הדברה כימית ניתן לבצע הדברה אקולוגית גם בבית מבלי להסתכן.


מאמרים | קישורים | שת"פ