לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הצורך בהדברה אחרת כבר ברור לכל. כמו שיש טרנד של שמירה על הסביבה בנושאים אחרים, כך גם הגיעה ההכרה שיש צורך לשמור על הסביבה בכל מה שקשור להדברה שנעשתה עד עכשיו על ידי חומרים כימיים כמו זרחן, שפגעו גם באנשים ובחיות מחמד שבקירבתם נערכה ההדברה, וגם לקרקע ולמי התהום, אליהם הגיעו החומרים המומסים, ובעצם גם אלינו בחזרה עם מי השתייה או ההשקייה של ירקות ופירות.

יש סוגים שונים של הדברה אקולוגית, ירוקה, הדברה המתחשבת בסביבה, אחת מהן היא ההדברה הביולוגית, הדברה שקיימת בעיקר בתחום החקלאות, אך חודרת לאט לאט גם להדברה של משקי הבית.

מהי הדברה אקולוגית ביולוגית?

הדברה ביולוגית היא הדברה אשר נעזרת בייצורים אורגניים, ייצורים חיים. מדובר בהדברה באמצעות חרקים טורפים, כלומר, מדבירים את המזיקים באמצעות האוייבים הטבעיים שלהם. למעשה, כל מי שמחזיק חתול כחיית מחמד, בכדי שריחו ימנע כניסת עכברים אל הבית, משתמש בהדברה ביולוגית, הוא מרחיק את העכברים באמצעות האוייב הטבעי שלהם – החתולים.

איך עושים הדברה אקולוגית ביולוגית?

אם אותם ייצורים ביולוגיים שאמורים להלחם במזיקים מצויים בסביבה, אפשר ליצור סביבה תומכת עבורם, כך שהם יתרבו בדרך מהירה יותר, ובכמות גדולה יותר. אם הם לא נמצאים בסביבה אפשר לייבא אותם. צריך להביא את אותם: פטריות, נגיפים, חיידקים, חיפושיות, תולעים, זבובים, ציפורים ועוד, שמפריעים רק לאותם מזיקים, ולא ליצורים אחרים בסביבה, כך שיש פה מלחמה נקודתית ממוקדת.

הדברה אקולוגית ביולוגית היא הדברה שחייבת השגחה משמעותית ביותר, בכדי שלא תגרום נזקים אחרים לסביבה, משום שיש בה משום מניפולציה, והפרה של המאזן האקולוגי, ולכן צריכים לבקר אותה לאורך כל הדרך. נשאלת השאלה מה קורה עם אותו אוייב לאחר שהמזיק נעלם ואיננו עוד – חשוב שהוא לא ייפגע ביצורים אחרים, בהם אנחנו לא מעוניינים שהוא ייפגע.

חשוב לשים לב כי הדברה ביולוגית טובה כנגד עכבישים, עכברים, תיקנים ועוד. אך לא יעילה כנגד יתושים.

סוג של הדברה ביולוגית היא שימוש במלכודות אשר מכילות פרומונים – הורמונים אשר מפרישים בעלי חיים, בכדי למשוך את בני מינם, והם אכן נמשכים אבל לתוך מלכודות.


מאמרים | קישורים | שת"פ