לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה אקולוגית היא הדברה מהדור החדש, הדברה שאינה משתמשת בחומרים כימיים רעילים ומסוכנים לבני אדם ולסביבה, אלא עושה שימוש בחומרים לא מסוכנים. למעשה, כל מי שקונה אחד מאותם תרסיסים נגד מזיקים במרכולים ובחנויות השכונתיות, קונה סוג של הדברה אקולוגית, משום שמדובר בחומרים לא מסוכנים, יעילותם פחות טובה, ויש לחזור על פעולת ההדברה שוב לעיתים קרובות ביותר.

מדבירים מקצועיים חייבים להיות אנשי מקצוע בעלי תעודת רישוי של המשרד לאיכות הסביבה. באינטרנט מצויות עצות סותרות והסברים מנוגדים באשר למדבירים מקצועיים של חברות הדברה. יש מי שטוען כי הדברה זו אינה מחייבת כלל לצאת מהבית, וכן, מסכת הגנה על פניו של המדביר, ויש הטוענים כי יש צורך בהם גם כאשר ההדברה היא הדברה אקולוגית.

מדבירים מקצועיים

מדבירים מקצועיים הם אנשי מקצוע שלמדו את תחום ההדברה, עברו מבחנים וקיבלו הסכמה. יש להם רישיון הדברה תקף, והם מחזיקים תעודה עם תמונה המעידה על בקיאותם בתחום. מדביר מקצועי מכיר את חומרי ההדברה איתם הוא עובד, יודע להתאים פתרון לכל בעייה, כך שההדברה תעשה במינון הנכון, ולא בכמות מוגזמת של חומרים. כמו כן עליו לעבור מידי פעם השתלמויות בכדי להכיר את החומרים החדשים היוצאים מידי פעם לשוק. בנוסף, עליו להיות בקיא בחוקים ובתקנות של המשרד לאיכות הסביבה. 

מדביר מקצועי הוא מי שמכיר את הרגלי המחיה והרבייה של המזיקים למיניהם, ויודע היכן למצוא את מקומות המסתור שלהם.

חברות הדברה אקולוגית

לפני שאתם נותנים למדביר לעשות את עבודתו בבית, בידקו שהוא אכן מדביר מקצועי. אפשר לזהות אותו על פי הנקודות הבאות:

×      על תווית התרכיז איתו הוא עובד כתוב שהתכשיר למדבירים בלבד – כך תדעו שאכן מדובר בהדברה מקצועית.
×      בקשו מהמדביר שיציג לכם רישיון עבודה בעל תמונה מזהה, התקף מטעם המשרד לאיכות הסביבה.
×      וודאו שהמדביר משתמש באחד משני חומרים חסרי ריח המתירים כניסה לאיזור שבו נעשתה ההדברה לאחר שהחומר מתייבש (כשעתיים עד שלוש שעות).
×      וודאו שהמדביר עובד עם מסכה, אחרת הוא עובד עם חומר לא יעיל.


מאמרים | קישורים | שת"פ