לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


ישנם יתרונות רבים כשמדובר על הדברה אקולוגית. היתרון הראשון הוא כמובן חוסר הרעילות שלו, כאשר משתמשים בחומרים טבעיים בלבד שאינם מזיקים לסביבה או לבני האדם וחיות המחמד שבבית, ניתן להדביר בקלות רבה יחסית. הדברה זו מועדפת על ידי אנשים רבים ובמיוחד כאלה אשר בביתם מתגוררים אנשים שסובלים מאסטמה ובעיות נשימה. הדברה "רגילה" המשתמשת בחומרים רעילים אמנם יכולה להיות יעילה יותר, אך גורמת לבעיות ומחלות נשימה קשות ומאלצת אותנו להשאר מחוץ לבית במשך מספר שעות אחריה, כאשר גם לאחר שעבר אותו זמן, כשאנחנו נכנסים הביתה, עדיין איננו מוגנים לחלוטין ואנו חשופים לחלקיקים רעילים שיתכן ועוד לא שקעו.

הדברה אקולוגית ויתרונותיה

כאמור היתרונות של הדברה אקולוגית כוללים קודם כל את איכות הסביבה וכל מה שקשור בנושא. החומרים בהם משתמשים המדבירים עשויים חומרים טבעיים בלבד ולכן אינם פוגעים בחי ובצומח מסביבם, בעקבות כך ניתן להכנס לחדרים המודברים מיד לאחר ההדברה ללא חשש וללא דאגות, המדביר מרסס ללא מסיכה.

הדברה רגילה ויתרונותיה

לעתים החומר בהדברה רגילה נשאר למשך יותר זמן. מכיוון שתחום ההדברה מוכר יותר מתחום ההדברה האקולוגית, ישנן לעתים רמאויות ושרלטנות בתחומי הדברה אקולוגית. אנשים מנצלים את חוסר הידע וההבנה בתחום ומשתמשים בחומרים רעילים לעתים, ועל ידי כך מעמידים בסכנה את בני המשפחה בבית המרוסס.

הדברה אקולוגית וחסרונותיה

החסרונות בהדברה אקולוגית הם מעטים, החסרון היחיד הוא שככל הנראה, הדברה אקולוגית אינה מחזיקה מעמד ברוב המקרים למשך זמן ארוך כמו הדברה רגילה. הדברה רגילה המבוססת על רעל פוגעת במספר סוגים של מזיקים בו זמנית, בעוד הדברה אקולוגית מתבססת על חומרים שונים עבור מזיקים שונים.

הדברה רגילה וחסרונותיה

רעל, רעל ועוד פעם רעל. הדברה רגילה היא הדברה רעילה. אף אחד לא רוצה להכניס לביתו ובטח לא למקום כמו המטבח, חומרים רעילים. החומר מגיע אלינו בנשימה ובמגע בדברים מרוססים. אף אדם לא היה רוצה לרסס את ביתו בחומרים רעילים, במיוחד כאשר ישנם ילדים בבית, החשופים יותר לבעיות בדרכי הנשימה. יש לקחת זאת בחשבון לפני הדברת הבית ולפעול בצורה חכמה ובטוחה.


מאמרים | קישורים | שת"פ