לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הדברה אקולוגית לחיות עם הטבע בהרמוניה

הדברת מזיקים הכרחית לנו כשאנו רוצים לשמור על מראה גינתנו וטהר ונקיון ביתנו. מזיקים יכולים להיות צמח עשבי שפולש אל הגינה שלנו ומשתלט על שטחי הצמיחה, חרקים על כול סוגיהם ובראשם המקקים והנמלים, עטלפים ויונים שנושאים כינים ופישפשים שלא רק לא עוקצים אלא מסוכנים בהעברתם חידקים מסוכנים, מכרסמים וזוחלים, בשל מזיקים אלו אנו משתמשים בהדברה כדי להגן על שטח המחייה שלנו סניטרי ובריא. הפתרונות הם או הדברה כימית או הדברה אקולוגית .

חסרונות ההדברה הכימית

הדברה כימית מסכנת את המשתמשים בה בהרעלה, בנשימת חלקיקי הרעל או בבליעתם, היא אינה מומלצת לסביבה שבה ילדים ודורשת פרק זמן קצר של התאדות החומר בטרם ניתן לחזור ולשהות במקום המרוסס. הדברה כימית מרעילה את הטבע שלנו, חומרי ההדברה הכימיים מחלחלים אל מיי השתייה שלנו ומרעלים אותם, תוצרי הלוואי של הפקתם מרעלים אזורי טבע גדולים סמוך למפעלים שמכינים אותם, החומרים אינם פוגעים רק במזיקים בהם ביקשנו לפגוע אלא פוגעים גם בחרקים ובחיות וצמחים אחרים וכך פוגעים בטבע בכללותו. אם הדברה כימית היא בגדר שימוש בתותח על מנת לפגוע בזבוב תוך גרימת נזק הקפי נלווה, הדברה אקולוגית היא פגיעה מדוייקת בגודל המדוייק של הבעיה.

יתרונות ההדברה האקולוגית

הדברה אקולוגית משאירה חתימה מינמלית על הסביבה ומאפשרת שמירת האיזון הטבעי. חומרי ההדברה מתפרקים בקלות ואינם מרעלים את הקרקע והמים בהם הם נוגעים. הדברה אקולוגית לא מסכנת בהרעלה את הבאים איתה במגע ובבית שבו ילדים זהו יתרון מכריע. הדברה אקולוגית מציעה קשת פתרונות שמתאימה לסוג המזיק ולא לכול מיני החי וכך הפתרונות היעודיים לא פוגעים באר הגינה או בחיית המחמד. הדברה אקולוגית אינה מציעה רק הדברה אלא גם מניעה באמצעים הגיונים כמו מילוי חריצים ומחילות ושימוש בחוכמה ששירתה אותנו אלפי שנים לפני המהפכה התעשייתית רק עם ה''דחיפה'' של כלי המהפכה הזו. שימוש בתכשירים מבוססי מנטה, חומץ, צ'ילי, דפנה, מאפשר את ביצוע ההדברה באמצעים ביתיים ובצורה שלא מסכנת את בני הבית, כך אתם מדלגים על הזמנת המדביר כליל או על שימוש בחומר כימי מסוכן.
 


מאמרים | קישורים | שת"פ