לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


יתכן מאוד שבעת קריאת המאמר הזה, מחוץ לחלונכם הגשם שוטף. המים נשמעים היטב, ברקים ורעמים מתפוצצים סביבכם ואתם יושבים לכם בבגדי החורף החמימים, עם מזגן או תנור פועלים ומתענגים על כל רגע. קשה לדמיין איך עד לפני חודש או חודשיים לא יכולנו לצאת החוצה מבלי להזיע תוך שניות. או לישון ללא מזגן או לפחות מאוורר המכוון ישירות אלינו. כשקר הכל מסביב נעים ורגוע. הדבר הכי נשכח, ככל הנראה, הוא החרקים החוגגים בקיץ. בעונת החורף אין שום דאגה כזאת, כולם מתחבאים להם ומחפשים מקומות חמימים, גם אנחנו וגם החרקים. מעט מאוד חרקים ניתן לראות בבית בעונת החורף, כמו גם מעט מאוד מזיקים וזוחלים מחוץ לבית, כדוגמת עכברים, נחשים, עקרבים ויתושים. אך זה שכעת הדבר נראה לכם רחוק, לא אומר בהכרח שהוא לא מפריע לכם. הקיץ מתקרב בצעדי ענק (כולנו יודעים כמה החורף קצר במדינה הקטנה שלנו) ואיתו החרקים בהמוניהם. זה בדיוק הזמן להדביר.

הדברה בחורף? הצחקת אותי

ולמה? הדברה אינה מאבדת מיעילותה לאחר חצי שנה או אפילו שנה. ישנן הדברות שמחזיקות שלוש שנים ויותר. זאת ועוד, ישנן הדברות שרק לאחר זמן מסויים בבית, מתחילות לקטול את החרקים מיידית. איך זה עובד? אין מושג, אבל זה עובד. אתם ככל הנראה צודקים כשאתם חושבים לעצמכם שיהיה קשה מאוד לעזוב את הבית למספר שעות, כשבחוץ סערות וסופות בהלה, בדיוק בשביל זה נמליץ לכם על הדברה אקולוגית, שתחסוך מכם את הצורך הזה.

הדברה אקולוגית? מה זה?

לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שכאשר מדובר על הדברה אקולוגית, מדובר על סוג הדברה שבו נעשה שימוש בחומרים אקולוגיים וידידותיים לסביבה. סביבה? למי איכפת מהסביבה? גם ככה בחוץ הכל שוקע עכשיו בגלל גשמים ומזג אוויר קר, אנחנו מעדיפים הדברה כימית. טעותכם בידכם וטעות גדולה בפיכם. הדברה אקולוגית מונעת את הנזקים הבריאותיים הנגרמים בעת ריסוס בתוך הבית. וזה בדיוק מה שיעשה את ההבדל. בטח ובטח שבעונת החורף, בה נשארים רוב הזמן בבית וממעטים לצאת החוצה ולהתאוורר. קחו זאת בחשבון ושיהיה קיץ נעים ונקי מחרקים.


מאמרים | קישורים | שת"פ