לחץ כאן ליצירת קשר


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


בימינו, המושגים ירוק, אקולוגי, טבעי, הפכו לנפוצות ולעיתים אפילו מדיי, נתונות לפרשנויות וגישות ומאפשרות גם לעלות מחירים באמתלה זו. לא כולם שמים לב אל האותיות הקטנות, המשמשות כתמרור אזהרה לגבי מידת הירוק ומהי בדיוק אותה טבעיות שנמכרת לכם בצורה טבעית כל כך. כך גם בתחום הדברה אקולוגית, תחום חשוב כל כך ששומר עליכם ועל סביבתכם, סביבת המגורים הצרה וכל מה שסביבה- אדמה, אוויר ואפילו מים. יש לבדוק היטב את משמעות ההכרזות על הדברה אקולוגית, שעל פניו נשמעות מבטיחות ובטוחות, בדיוק מה שהייתם רוצים ומצפים. לא לשכוח לבקש לבחון את מרכיבי החומרים, האם יש צורך לפנות את הדירה בזמן ההדברה? הדברה אקולוגית לא דורשת פינוי של שעות, לאפשר התנדפות ואוורור החדרים וגם לא שימוש בחליפות מגן מגושמות של המדביר עצמו. 

עבודת הכנה

על מנת לעזור לשימוש בחומרים טבעיים להפוך לאפקטיבים עד כמה שאפשר, יש צורך בפעילות מונעת עקבית. ניהול משק הבית על פי עקרונות פשוטים ובסיסיים אלה, יבטיח בית נקי מפולשים לאורך זמן ויצמצם את הצורך בשימוש בחומרי הדברה טבעיים ובכלל.

פעילות מונעת

הבסיס לכל הוא שמירה על בית נקי. בעיקר בחודשי הקיץ, בעיקר כשיש בעלי חיים המתרוצצים בבית. נקיון קבוע של משטחי העבודה במטבח, איסוף שאריות מזון למקרר, אחסון מזון בכלים סגורים ואטומים ועוד, יבטיח שביתכם לא יהווה מוקד משיכה ראשוני למזיקים המחפשים תפריט יומי. איטום סדקים בקירות והקפדה על רשתות בפתחי הבית הם חלק מפעילות מונעת מתבקשת. עובש ורטיבות על קירות ותקרות הם מקור רעה, גם להתפתחות חרקים וגם עלולים לפגוע בדרכי הנשימה של בני הבית. יש להקפיד לאוורר היטב את חדרי האמבטיה והמקלחת ולנקות אזורים מועדים לפורענות.

חצר הבית

בית עם חצר הוא אמנם הגשמת חלום של לא מעט אנשים אך חצר לא מטופחת ולא שמורה עלולה להיות קן רוחש חיים לא רצויים. יש להקפיד לנקות שיירי מזון, צואת ציפורים ועוד, לעדור ולטפל בעשבים שוטים,כל מקום מוזנח כזה עלול להוות מסתור למזיקים. ענפים קרובים לחלונות הבית עלולים להוות מקפצה פנימה למכרסמים.   


מאמרים | קישורים | שת"פ